Hopp til innhold

VERDENSVEV AS

Org.nr. 923816925DataprogrammeringstjenesterOSLOASStiftet 201919 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

48,2 mill.Driftsinntekter
−2,7 mill.Driftsresultat
−4,8 mill.Årsresultat
Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2023Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Selskapet er i en vanskelig økonomisk situasjon og denne situasjonen indikerer at det foreligger vesentlig usikkerhet som kan skape tvil av betydning om selskapets evne til fortsatt drift, og selskapet vil derfor muligens ikke kunne realisere sine eiendeler og møte sine forpliktelser gjennom den ordinære virksomheten.
  • 2022Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Selskapet er i en vanskelig økonomisk situasjon og denne situasjonen indikerer at det foreligger vesentlig usikkerhet som kan skape tvil av betydning om selskapets evne til fortsatt drift, og selskapet vil derfor muligens ikke kunne realisere sine eiendeler og møte sine forpliktelser gjennom den ordinære virksomheten.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Likviditetsgrad
1,71×
god
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
7 079 095 kr
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
−5,7 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−5,7 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
1,01×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
−1,77×
driftsresultatet dekker ikke rentene
Driftsresultat delt på rentekostnad

Utvikling

17,3 mill.−11,5 mill.2022
23,4 mill.−7,9 mill.2023
31,4 mill.−12,3 mill.2024
48,2 mill.−4,8 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter48 228 60131 351 64223 400 11317 272 742
Driftskostnader50 963 34441 338 04830 905 99228 372 066
Driftsresultat−2 734 742−9 986 406−7 505 878−11 099 325
Resultat før skatt4 756 750−12 312 964−7 921 998−11 515 161
Årsresultat−4 756 750−12 312 964−7 921 998−11 515 161
Driftsmargin−5,7 %−31,9 %−32,1 %−64,3 %
Nettomargin−9,9 %−39,3 %−33,9 %−66,7 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler47 661 85346 219 58548 699 17649 954 186
Egenkapital23 109 48431 031 482
Sum gjeld29 460 58535 423 06525 589 69218 922 704
Kortsiktig gjeld9 964 19715 236 2937 899 02010 298 700
Egenkapitalandel47,5 %62,1 %
Balansen går oppJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederTine Wigum Lurvik
StyrelederNicolay Nicolaysen Thafvelin
Styret6 medlemmer5 menn, 1 kvinner
  • Nicolay Nicolaysen Thafvelinstyreleder
  • Fredrik Evjen Ekli
  • Tine Wigum Lurvik
  • Axel Ranang Gustavsen
  • Espen Sunde Malmo
  • Karl Gustav Martin Eriksson

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by71,5 %

    Median av 1847 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 584 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 743 av 8 133 lest83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler60,4 %

    Median av 285 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 584 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone53,1 %

    Median av 281 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 584 som står i registeret

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 128 av 18 121 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by−0,1 %

    Median av 1535 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 584 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 743 av 8 133 lest83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler−12,0 %

    Median av 269 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 584 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone10,6 %

    Median av 337 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 584 som står i registeret

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 128 av 18 121 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,97×

    Median av 1529 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 584 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 743 av 8 133 lest83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler0,54×

    Median av 269 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 584 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone1,04×

    Median av 337 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 584 som står i registeret

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 128 av 18 121 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−2,8 %

    Median av 2412 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 584 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 743 av 8 133 lest83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler−1,4 %

    Median av 314 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 584 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone10,7 %

    Median av 337 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 584 som står i registeret

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 128 av 18 121 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 2 av 2 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data