Hopp til innhold

VEGA SMB AS

Org.nr. 984709722Utgivelse av annen programvareOSLOASStiftet 2002

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

3,7 mill.Driftsinntekter
−142 'Driftsresultat
−423 'Årsresultat
−1,5 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2025Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Styret erkjenner at det fortsatt foreligger vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift.
  • 2024Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Styret erkjenner at det fortsatt foreligger vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift.
  • 2023Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 4 egenkapital som angir at selskapet har pådratt seg et tap på kr 1 460 207 i regnskapsåret 2023, og at selskapets kortsiktige gjeld per denne datoen oversteg dets samlede eiendeler med
  • 2022Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 4 egenkapital som angir at selskapet har pådratt seg et tap på kr 1 460 207 i regnskapsåret 2023, og at selskapets kortsiktige gjeld per denne datoen oversteg dets samlede eiendeler med

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Likviditetsgrad
0,21×
under 1 — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidlene
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
−1 467 165 kr
negativ
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
−35,5 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−3,9 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
9,16×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
−0,48×
driftsresultatet dekker ikke rentene
Driftsresultat delt på rentekostnad
  • Egenkapitalen er negativ (−1 467 165 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.

Utvikling

5,4 mill.290 '2022
3,9 mill.−1,5 mill.2023
4 mill.−542 '2024
3,7 mill.−423 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter3 658 7303 956 0843 927 6785 396 022
Driftskostnader3 800 4024 439 0234 825 7654 956 562
Driftsresultat−141 672−482 939−898 087439 460
Resultat før skatt−422 969−541 569−901 303438 211
Årsresultat−422 969−541 569−1 460 207289 965
Driftsmargin−3,9 %−12,2 %−22,9 %8,1 %
Nettomargin−11,6 %−13,7 %−37,2 %5,4 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler399 238368 700742 5932 626 144
Egenkapital−1 467 165−1 044 196−502 627957 580
Sum gjeld1 866 4031 412 8961 245 2201 668 564
Kortsiktig gjeld1 866 4031 412 8961 245 2201 668 564
Egenkapitalandel−367,5 %−283,2 %−67,7 %36,5 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederEspen Johannes Christophersen
Styret2 medlemmer1 menn, 1 kvinner
  • Espen Johannes Christophersenstyreleder
  • Hanne Bergmann

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by52,1 %

    Median av 192 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    568 av 655 lest87 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler91,6 %

    Median av 15 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 64,0 % og 100,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone33,0 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 10,8 % og 61,5 %.

  • Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    94 817 av 254 516 lest37 %. Medianen vises ved 95 %.

    Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by6,3 %

    Median av 175 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    568 av 655 lest87 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler3,6 %

    Median av 21 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −36,3 % og 9,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,9 %

    Median av 19 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −9,3 % og 11,2 %.

  • Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    94 817 av 254 516 lest37 %. Medianen vises ved 95 %.

    Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,01×

    Median av 175 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    568 av 655 lest87 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler2,50×

    Median av 21 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,26× og 4,77×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,37×

    Median av 19 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,48× og 8,15×.

  • Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    94 817 av 254 516 lest37 %. Medianen vises ved 95 %.

    Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,3 %

    Median av 227 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    568 av 655 lest87 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−2,0 %

    Median av 34 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone23,8 %

    Median av 19 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −129,4 % og 50,5 %.

  • Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    94 817 av 254 516 lest37 %. Medianen vises ved 95 %.

    Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data