Hopp til innhold

VAALAND AS

Org.nr. 932808269Industri-, produkt- og motedesignvirksomhetOSLOASStiftet 2024

Årsregnskap 2024–2025, lest fra 1 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

1,3 mill.Driftsinntekter
85 'Driftsresultat
70 'Årsresultat
107 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
25,6 %
solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
20,4 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
65,6 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
6,5 %
god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
2,90×
høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
3,15×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

1,1 mill.12 '2024
1,3 mill.70 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK20252024
Driftsinntekter1 310 7901 069 246
Driftskostnader1 226 1361 057 947
Driftsresultat84 65411 299
Resultat før skatt89 70515 009
Årsresultat69 92912 408
Driftsmargin6,5 %1,1 %
Nettomargin5,3 %1,2 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK20252024
Sum eiendeler415 614179 405
Egenkapital106 55236 623
Sum gjeld309 062142 782
Kortsiktig gjeld309 062142 782
Egenkapitalandel25,6 %20,4 %
Balansen går oppJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederKjartan Vaaland
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by67,9 %

    Median av 286 selskaper · vi har lest 98 % av de 437 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 581 av 2 006 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler72,4 %

    Median av 167 selskaper · vi har lest 98 % av de 437 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone29,3 %

    Median av 27 selskaper · vi har lest 98 % av de 437 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 19,8 % og 68,9 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 252 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by0,6 %

    Median av 271 selskaper · vi har lest 98 % av de 437 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 581 av 2 006 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−2,6 %

    Median av 161 selskaper · vi har lest 98 % av de 437 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone0,6 %

    Median av 51 selskaper · vi har lest 98 % av de 437 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 252 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,10×

    Median av 269 selskaper · vi har lest 98 % av de 437 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 581 av 2 006 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler1,05×

    Median av 159 selskaper · vi har lest 98 % av de 437 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,77×

    Median av 51 selskaper · vi har lest 98 % av de 437 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 252 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−3,6 %

    Median av 413 selskaper · vi har lest 98 % av de 437 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 581 av 2 006 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−14,2 %

    Median av 268 selskaper · vi har lest 98 % av de 437 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone2,2 %

    Median av 51 selskaper · vi har lest 98 % av de 437 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 252 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 2 av 2 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data