UTVIKLINGS SOLUTIONS AS
Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2024
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Merknader i regnskapet
Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.
2022Vesentlig usikkerhet om fortsatt driftNegativ konklusjon
Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på selskapet har pådratt seg et tap på NOK 3 676 932 i regnskapsåret 2022, og at selskapets kortsiktige gjeld per denne datoen oversteg dets samlede eiendeler med NOK
2021Vesentlig usikkerhet om fortsatt driftNegativ konklusjon
Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på selskapet har pådratt seg et tap på NOK 3 676 932 i regnskapsåret 2022, og at selskapets kortsiktige gjeld per denne datoen oversteg dets samlede eiendeler med NOK
Nøkkeltall 2024
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−3 101 283 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 400 | 4 910 015 | 3 676 925 | 10 282 253 |
| Driftskostnader | 637 435 | 4 927 578 | 7 412 466 | 9 016 336 |
| Driftsresultat | −637 035 | −17 563 | −3 735 541 | 1 265 917 |
| Resultat før skatt | −653 418 | −22 846 | −3 754 781 | 1 264 430 |
| Årsresultat | −653 418 | −22 846 | −3 844 670 | 1 223 841 |
| Driftsmargin | — | −0,4 % | −101,6 % | 12,3 % |
| Nettomargin | — | −0,5 % | −104,6 % | 11,9 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 542 654 | 1 481 929 | 738 143 | 2 180 087 |
| Egenkapital | −3 101 283 | −2 447 866 | −2 425 020 | 1 419 650 |
| Sum gjeld | 3 643 938 | 3 929 795 | 3 163 162 | 760 438 |
| Kortsiktig gjeld | 3 643 938 | 3 929 795 | 3 163 162 | 760 438 |
| Egenkapitalandel | −571,5 % | −165,2 % | −328,5 % | 65,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 468 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 468 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 468 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 468 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2024 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
| 2022 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.