Hopp til innhold

TSCHUDI BULK TERMINALS AS

Org.nr. 994740563Drift av gods- og transportsentralerKIRKENESASStiftet 2009

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

7,7 mill.Driftsinntekter
4,3 mill.Driftsresultat
−511 'Årsresultat
−54,8 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2023Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Material uncertainty related to going concern 5 We draw attention to Note 9, where the company addresses the dependency of the reopening of the mine E and this being outside the company's control and the uncertainty related to long term repayment holiday 2 from the creditor.
  • 2022Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Material uncertainty related to going concern 5 We draw attention to Note 9, where the company addresses the dependency of the reopening of the mine E and this being outside the company's control and the uncertainty related to long term repayment holiday 2 from the creditor.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Totalkapitalrentabilitet
13,6 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
55,9 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
0,24×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Egenkapitalen er negativ (−54 776 747 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

9,8 mill.3 mill.2022
9,1 mill.279 '2023
8 mill.−1,1 mill.2024
7,7 mill.−511 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter7 724 1427 990 1039 103 9189 784 816
Driftskostnader3 402 7123 595 5303 813 0973 556 104
Driftsresultat4 321 4304 394 5735 290 8216 228 712
Resultat før skatt−503 557−1 058 651——
Årsresultat−510 980−1 066 074279 0462 983 093
Driftsmargin55,9 %55 %58,1 %63,7 %
Nettomargin−6,6 %−13,3 %3,1 %30,5 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler31 720 79332 078 31433 380 10733 986 971
Egenkapital−54 776 747−54 239 450−53 147 059−53 393 939
Sum gjeld86 497 54086 317 76486 527 16687 380 910
Kortsiktig gjeld1 034 962867 0641 079 1053 398 653
Egenkapitalandel−172,7 %−169,1 %−159,2 %−157,1 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederAudun Celius
StyrelederFelix Henry Tschudi
Styret2 medlemmer
  • Felix Henry Tschudistyreleder
  • Peter Steiness Larsen

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Drift av gods- og transportsentraler i Sør-Varanger · Alle bransjer i Sør-Varanger

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme byHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    3 av 4 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    140 av 200 lest — 70 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendelerHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    3 av 4 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per kroneHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    3 av 4 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme byHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    3 av 4 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    140 av 200 lest — 70 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendelerHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    3 av 4 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per kroneHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    3 av 4 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme byHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    3 av 4 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    140 av 200 lest — 70 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendelerHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    3 av 4 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per kroneHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    3 av 4 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme byHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    3 av 4 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    140 av 200 lest — 70 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendelerHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    3 av 4 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per kroneHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    3 av 4 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data