Hopp til innhold

TRYGSTAD BAKERI OG KONDITORI AS

Org.nr. 998536170Produksjon av brød og ferske konditorvarerRØROSASStiftet 201235 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

21,9 mill.Driftsinntekter
599 'Driftsresultat
462 'Årsresultat
540 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2023Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 7 hvor det fremgår at selskapet har et vesentlig underskudd i 2023 og at selskapets egenkapital er tapt per
  • 2022Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 7 hvor det fremgår at selskapet har et vesentlig underskudd i 2023 og at selskapets egenkapital er tapt per

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
12,7 %
svak
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
14,1 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
85,5 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
2,7 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
6,90×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
5,13×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

17,1 mill.−634 '2022
18,6 mill.−310 '2023
21,2 mill.437 '2024
21,9 mill.462 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter21 891 17521 167 06918 582 11917 106 722
Driftskostnader−21 291 765−20 855 73118 869 48317 678 846
Driftsresultat599 410311 339−287 364−572 124
Resultat før skatt594 516296 344−312 836−634 238
Årsresultat461 962436 973−310 481−634 237
Driftsmargin2,7 %1,5 %−1,5 %−3,3 %
Nettomargin2,1 %2,1 %−1,7 %−3,7 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler4 265 3883 824 0252 781 1202 576 372
Egenkapital540 06678 104−358 868−48 388
Sum gjeld3 725 3223 745 9213 139 9882 624 760
Kortsiktig gjeld3 341 9013 322 5132 679 8692 035 720
Egenkapitalandel12,7 %2 %−12,9 %−1,9 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederAnita Moen Trygstad
Styret2 medlemmer
  • Anita Moen Trygstadstyreleder
  • Inge Mortensen

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Produksjon av brød og ferske konditorvarer i Røros · Alle bransjer i Røros

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme byHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 av 5 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    463 av 654 lest — 71 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 av 5 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per kroneHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 av 5 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 748 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme byHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 av 5 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    463 av 654 lest — 71 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 av 5 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per kroneHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 av 5 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 748 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme byHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 av 5 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    463 av 654 lest — 71 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 av 5 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per kroneHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 av 5 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 748 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme byHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 av 5 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    463 av 654 lest — 71 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 av 5 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per kroneHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 av 5 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 748 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data