Hopp til innhold

TRØNDER-BYGG AS

Org.nr. 925814997Oppføring av bygningerSTJØRDALASStiftet 202084 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

59,8 mill.Driftsinntekter
−263 'Driftsresultat
−556 'Årsresultat
4,4 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
11,6 %
svak
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
−0,7 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−12,7 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−0,4 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
7,59×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
1,59×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

65,1 mill.2,1 mill.2022
52,8 mill.−440 '2023
57,5 mill.3,1 mill.2024
59,8 mill.−556 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter59 790 33157 491 57852 841 05465 145 464
Driftskostnader60 053 21353 194 42252 940 78562 248 474
Driftsresultat−262 8824 297 156−99 7322 896 990
Resultat før skatt−562 9004 021 988−530 1782 604 075
Årsresultat−555 5693 137 118−440 3782 089 389
Driftsmargin−0,4 %7,5 %−0,2 %4,4 %
Nettomargin−0,9 %5,5 %−0,8 %3,2 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler37 651 69627 268 80422 166 78526 156 776
Egenkapital4 380 8114 936 3801 799 2622 239 640
Sum gjeld33 270 88422 332 42320 367 52323 917 136
Kortsiktig gjeld20 143 39818 719 29416 603 01820 643 330
Egenkapitalandel11,6 %18,1 %8,1 %8,6 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederMorten Hovden
StyrelederTor Birger Dahling
Styret2 medlemmer2 menn, 0 kvinner
  • Tor Birger Dahlingstyreleder
  • Morten Hovden

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Oppføring av bygninger i Stjørdal · Alle bransjer i Stjørdal

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by35,1 %

    Median av 41 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 560 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler38,3 %

    Median av 8 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 12,6 % og 67,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone32,9 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 25,2 % og 46,5 %.

  • Samme antall ansatte50-99 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 435 av 3 177 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by2,5 %

    Median av 41 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 560 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler10,6 %

    Median av 6 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,9 % og 45,1 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,2 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,4 % og 4,0 %.

  • Samme antall ansatte50-99 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 435 av 3 177 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,57×

    Median av 41 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 560 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler0,83×

    Median av 6 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,11× og 2,23×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,44×

    Median av 14 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,04× og 2,66×.

  • Samme antall ansatte50-99 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 435 av 3 177 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by1,2 %

    Median av 50 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 560 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler2,6 %

    Median av 8 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,7 % og 6,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone6,0 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,9 % og 8,5 %.

  • Samme antall ansatte50-99 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 435 av 3 177 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data