Hopp til innhold

TILHENGERGARASJEN AS

Org.nr. 927886561Detaljhandel med motorvognerBRYNEASStiftet 20218 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

11,5 mill.Driftsinntekter
−288 'Driftsresultat
−282 'Årsresultat
−520 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Totalkapitalrentabilitet
−11,2 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−2,5 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
4,48×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Egenkapitalen er negativ (−519 748 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

5,1 mill.−139 '2022
6 mill.−232 '2023
8,5 mill.−305 '2024
11,5 mill.−282 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter11 492 7448 455 7996 008 0525 147 189
Driftskostnader11 780 4538 725 0356 221 6475 285 219
Driftsresultat−287 709−269 236−213 595−138 030
Resultat før skatt−282 023−304 963−231 659−139 060
Årsresultat−282 023−304 963−231 659−139 060
Driftsmargin−2,5 %−3,2 %−3,6 %−2,7 %
Nettomargin−2,5 %−3,6 %−3,9 %−2,7 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler2 565 1071 536 4371 817 6881 136 182
Egenkapital−519 748−736 953−431 989−200 330
Sum gjeld3 084 8552 273 3902 249 6771 336 513
Kortsiktig gjeld2 884 8552 187 6802 080 5771 067 513
Egenkapitalandel−20,3 %−48 %−23,8 %−17,6 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederKevin Lyngaas
StyrelederAnette Søndrol Hansen
Styret2 medlemmer1 menn, 1 kvinner
  • Anette Søndrol Hansenstyreleder
  • Odd Arne Søndrol Hansen

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Detaljhandel med motorvogner i Time · Alle bransjer i Time

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by47,6 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 107 % av de 15 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 26,5 % og 74,3 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 370 av 3 413 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler46,4 %

    Median av 8 selskaper · vi har lest 107 % av de 15 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 19,2 % og 63,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone23,9 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 107 % av de 15 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 4,0 % og 46,7 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by0,7 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 107 % av de 15 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,8 % og 3,9 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 370 av 3 413 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler−0,7 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 107 % av de 15 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −2,3 % og 2,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,1 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 107 % av de 15 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,4 % og 4,3 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,19×

    Median av 12 selskaper · vi har lest 107 % av de 15 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,96× og 4,26×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 370 av 3 413 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,68×

    Median av 7 selskaper · vi har lest 107 % av de 15 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,28× og 3,44×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone10,92×

    Median av 4 selskaper · vi har lest 107 % av de 15 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 5,01× og 20,08×.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,2 %

    Median av 15 selskaper · vi har lest 107 % av de 15 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −2,0 % og 13,3 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 370 av 3 413 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler−0,7 %

    Median av 8 selskaper · vi har lest 107 % av de 15 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −4,2 % og 5,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone45,4 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 107 % av de 15 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 19,5 % og 70,7 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

TILHENGERGARASJEN AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund