Hopp til innhold

TÅRNSVALEN AS

Org.nr. 974533588Førskoleundervisning og drift av barnehagerOSLOASStiftet 19956 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

7,3 mill.Driftsinntekter
664 'Driftsresultat
−1,3 mill.Årsresultat
9 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
15,5 %
svak
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
1,1 %
lav
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−14,6 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
9,1 %
god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
5,46×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,13×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

5,1 mill.−1,3 mill.2022
7,2 mill.−546 '2023
7,5 mill.−1,1 mill.2024
7,3 mill.−1,3 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter7 285 8637 467 7047 246 7155 129 123
Driftskostnader6 622 3226 606 4155 967 8635 531 413
Driftsresultat663 541861 2901 278 852−402 290
Resultat før skatt−1 683 835−1 424 609−699 909−1 862 515
Årsresultat−1 313 392−1 111 195−545 930−1 290 303
Driftsmargin9,1 %11,5 %17,6 %−7,8 %
Nettomargin−18 %−14,9 %−7,5 %−25,2 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler58 193 63457 454 79756 257 06058 602 876
Egenkapital9 014 1039 053 5229 030 4429 027 070
Sum gjeld49 179 53148 401 27547 226 61849 575 807
Kortsiktig gjeld1 407 6511 628 9788 092 3928 374 623
Egenkapitalandel15,5 %15,8 %16,1 %15,4 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederCecilie Helena Lahn Røhnebæk
Styret2 medlemmer
  • Cecilie Helena Lahn Røhnebækstyreleder
  • Håkon Leonard Lahn Røhnebæk

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Førskoleundervisning og drift av barnehager i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by37,1 %

    Median av 171 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 447 av 1 708 lest — 85 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler23,0 %

    Median av 6 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 4,8 % og 35,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone34,4 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 20,9 % og 72,9 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,9 %

    Median av 201 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 447 av 1 708 lest — 85 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler−3,3 %

    Median av 6 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −6,5 % og 0,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−0,2 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −6,6 % og 7,1 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by3,21×

    Median av 201 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 447 av 1 708 lest — 85 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler0,22×

    Median av 6 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,20× og 0,46×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,12×

    Median av 13 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,08× og 0,20×.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by5,7 %

    Median av 212 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 447 av 1 708 lest — 85 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler−0,1 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,1 % og 0,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−0,1 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,7 % og 0,8 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

TÅRNSVALEN AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund