TANNLAB AS
Årsregnskap 2023–2026, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2026
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2026
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 48 156 499 | 44 120 621 | 42 540 211 | 36 933 546 |
| Driftskostnader | 41 832 477 | 42 913 186 | 40 242 835 | 35 208 728 |
| Driftsresultat | 6 324 022 | 1 207 435 | 2 297 376 | 1 724 818 |
| Resultat før skatt | 6 587 354 | 1 258 124 | 2 199 541 | 1 589 641 |
| Årsresultat | 5 138 135 | 981 337 | 1 715 642 | 1 239 920 |
| Driftsmargin | 13,1 % | 2,7 % | 5,4 % | 4,7 % |
| Nettomargin | 10,7 % | 2,2 % | 4 % | 3,4 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 15 139 631 | 9 191 980 | 7 720 134 | 7 719 613 |
| Egenkapital | 8 836 591 | 3 698 455 | 2 717 118 | 1 001 476 |
| Sum gjeld | 6 303 041 | 5 493 525 | 5 003 016 | 6 718 137 |
| Kortsiktig gjeld | 6 303 041 | 5 493 525 | 5 003 016 | 6 718 137 |
| Egenkapitalandel | 58,4 % | 40,2 % | 35,2 % | 13 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Ragnar Petterssonstyreleder
- Marianne Heian
- Laila Heidi Mani
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr i Oslo · Alle bransjer i Oslo
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by45,4 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
182 av 204 lest — 89 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler36,8 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone5,1 %
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 790 av 11 750 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by1,4 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
182 av 204 lest — 89 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler7,5 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone−3,7 %
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 790 av 11 750 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by2,21×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
182 av 204 lest — 89 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,86×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone8,59×
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 790 av 11 750 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by−0,9 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
182 av 204 lest — 89 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler−0,7 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone−17,4 %
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 790 av 11 750 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2026 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2024 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.