TALURA ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −133 412 | −630 469 | −593 409 | 34 964 | 345 710 | −124 702 | −56 215 | −108 496 | −106 618 | 183 399 | 334 401 | 680 297 | 654 265 | 171 144 |
| Resultat før skatt | −140 835 | −642 775 | −597 462 | 23 774 | 336 315 | −128 830 | −59 649 | −112 901 | −109 129 | 182 188 | 333 108 | 679 414 | 652 059 | 169 301 |
| Årsresultat | −109 851 | −501 365 | −465 920 | 18 538 | 262 329 | −100 494 | −46 515 | −88 063 | −85 171 | 142 148 | 254 747 | 512 961 | 612 109 | 169 301 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 030 100 | 895 658 | 1 048 239 | 1 624 457 | 1 957 996 | 1 396 384 | 1 326 282 | 1 412 917 | 1 663 308 | 1 819 134 | 1 834 465 | 1 755 170 | 1 177 924 | 449 537 |
| Egenkapital | 263 227 | 373 078 | 874 443 | 1 399 263 | 1 437 925 | 1 175 596 | 1 276 090 | 1 322 605 | 1 463 568 | 1 600 439 | 1 458 291 | 1 254 144 | 790 383 | 226 574 |
| Sum gjeld | 766 873 | 522 580 | 173 796 | 225 194 | 520 071 | 220 788 | 50 192 | 90 312 | 199 740 | 218 695 | 376 174 | 501 026 | 387 541 | 222 963 |
| Kortsiktig gjeld | 766 873 | 522 580 | 173 796 | 225 194 | 503 471 | 220 788 | 50 192 | 90 312 | 199 740 | 218 695 | 376 174 | 451 826 | 339 241 | 174 663 |
| Egenkapitalandel | 25,6 % | 41,7 % | 83,4 % | 86,1 % | 73,4 % | 84,2 % | 96,2 % | 93,6 % | 88 % | 88 % | 79,5 % | 71,5 % | 67,1 % | 50,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.