TAKSERING NORGE AS
Årsregnskap 2020–2023, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2023
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Merknader i regnskapet
Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.
2023Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 5 og noten om «Usikkerhet om fortsatt drift» i regnskapet, som angir at selskapet har pådratt seg et tap på kr 1 041 540 i regnskapsåret 2023, og at selskapets egenkapital er negativ med
2022Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 5 og noten om «Usikkerhet om fortsatt drift» i regnskapet, som angir at selskapet har pådratt seg et tap på kr 1 041 540 i regnskapsåret 2023, og at selskapets egenkapital er negativ med
2021Konklusjon med forbehold
Den norske Revisorforening rov sjon Til generalforsamlingen i Taksering Norge AS Uavhengig revisors beretning Konklusjon med forbehold Vi har revidert Taksering Norge AS' årsregnskap som viser et overskudd
2020Konklusjon med forbehold
Den norske Revisorforening rov sjon Til generalforsamlingen i Taksering Norge AS Uavhengig revisors beretning Konklusjon med forbehold Vi har revidert Taksering Norge AS' årsregnskap som viser et overskudd
Nøkkeltall 2023
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−3 275 102 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 31 358 917 | 29 706 398 | 16 182 685 | 9 092 277 |
| Driftskostnader | 31 581 150 | 32 713 191 | 15 611 233 | 8 280 696 |
| Driftsresultat | −222 233 | −3 006 793 | 571 452 | 811 581 |
| Resultat før skatt | −317 087 | −3 034 533 | — | — |
| Årsresultat | −1 041 540 | −2 403 716 | 397 289 | 654 317 |
| Driftsmargin | −0,7 % | −10,1 % | 3,5 % | 8,9 % |
| Nettomargin | −3,3 % | −8,1 % | 2,5 % | 7,2 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 3 120 445 | 3 863 484 | 3 643 245 | 2 246 035 |
| Egenkapital | −3 275 102 | −2 233 562 | 170 154 | 349 715 |
| Sum gjeld | 6 395 547 | 6 097 046 | 3 473 091 | 1 896 320 |
| Kortsiktig gjeld | 6 395 547 | 6 097 046 | 3 473 091 | 1 896 320 |
| Egenkapitalandel | −105 % | −57,8 % | 4,7 % | 15,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
246 av 736 lest — 33 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
929 av 3 689 lest — 25 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
246 av 736 lest — 33 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per kroneHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
246 av 736 lest — 33 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 606 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
246 av 736 lest — 33 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
929 av 3 689 lest — 25 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
246 av 736 lest — 33 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per kroneHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
246 av 736 lest — 33 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 606 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
246 av 736 lest — 33 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
929 av 3 689 lest — 25 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
246 av 736 lest — 33 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per kroneHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
246 av 736 lest — 33 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 606 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
246 av 736 lest — 33 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
929 av 3 689 lest — 25 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
246 av 736 lest — 33 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per kroneHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
246 av 736 lest — 33 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 606 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2021 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.