Hopp til innhold

TAC AGENTURER AS

Org.nr. 924298758Agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarerOSLOASStiftet 2019

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

235 'Driftsinntekter
11 'Driftsresultat
8 'Årsresultat
155 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
132,8 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
9,3 %
god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
5,5 %
lav
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
4,6 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
−0,25×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
2,01×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

511 '12 '2022
558 '70 '2023
264 '−79 '2024
235 '8 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter234 663263 931558 297511 224
Driftskostnader223 804336 387460 889480 542
Driftsresultat10 859−72 45697 40930 682
Resultat før skatt10 881−73 94793 84226 358
Årsresultat8 487−79 07169 87612 473
Driftsmargin4,6 %−27,5 %17,4 %6 %
Nettomargin3,6 %−30 %12,5 %2,4 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler116 658110 689209 302116 444
Egenkapital154 909146 422225 493155 618
Sum gjeld−38 251−35 733−16 192−39 174
Kortsiktig gjeld−38 251−35 733−16 192−39 174
Egenkapitalandel132,8 %132,3 %107,7 %133,6 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederThea Wessel Steffenrud
Styret2 medlemmer1 menn, 1 kvinner
  • Thea Wessel Steffenrudstyreleder
  • Henning Christoffer Steffenrud

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarer i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by64,3 %

    Median av 62 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    176 av 226 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler68,6 %

    Median av 21 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 42,1 % og 87,3 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone59,3 %

    Median av 15 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 40,3 % og 67,5 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by6,7 %

    Median av 64 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    176 av 226 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler4,7 %

    Median av 25 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −25,2 % og 12,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone4,9 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,3 % og 12,7 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,32×

    Median av 64 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    176 av 226 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler2,12×

    Median av 25 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,07× og 3,53×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,04×

    Median av 17 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,79× og 2,53×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by4,5 %

    Median av 79 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    176 av 226 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler0,9 %

    Median av 32 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone10,0 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,9 % og 32,2 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data