T-RANK AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 40 098 287 | 41 811 886 | 28 774 578 | 21 747 |
| Driftskostnader | 9 099 539 | 7 614 082 | 8 170 201 | 6 576 753 |
| Driftsresultat | 30 998 748 | 34 197 804 | 20 604 377 | 15 171 078 |
| Resultat før skatt | 32 242 323 | 35 092 800 | 21 017 790 | 15 129 442 |
| Årsresultat | 25 150 276 | 27 364 235 | 16 390 618 | 11 800 164 |
| Driftsmargin | 77,3 % | 81,8 % | 71,6 % | — |
| Nettomargin | 62,7 % | 65,4 % | 57 % | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 53 407 275 | 38 866 646 | 22 244 054 | 16 684 262 |
| Egenkapital | 38 483 096 | 19 136 020 | 1 422 599 | 31 982 |
| Sum gjeld | 14 924 179 | 19 730 626 | 20 821 455 | 16 652 280 |
| Kortsiktig gjeld | 14 923 641 | 19 730 626 | 20 821 455 | 16 652 280 |
| Egenkapitalandel | 72,1 % | 49,2 % | 6,4 % | 0,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Ola Fredrik Stafströmstyreleder
- Hugo Philip Stefan Hågemark
- Svein Brovold Parnas
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by52,1 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
568 av 655 lest — 87 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler45,4 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone45,8 %
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 516 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by6,1 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
568 av 655 lest — 87 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler11,3 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone11,3 %
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 516 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by1,02×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
568 av 655 lest — 87 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler0,89×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone1,08×
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 516 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by0,3 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
568 av 655 lest — 87 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler7,7 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone12,9 %
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 516 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.