SURFACED A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −580 487 | −297 702 | 286 014 | −1 167 495 | 393 470 | −636 880 | 918 752 | 586 984 | 171 239 | — | 823 168 | 596 264 | 9 324 | −293 891 |
| Resultat før skatt | −631 399 | −316 671 | 293 194 | −1 155 048 | 409 134 | −608 400 | 933 979 | 580 304 | 152 684 | — | — | 551 394 | — | — |
| Årsresultat | −500 395 | −252 873 | 215 818 | −911 123 | 308 052 | −485 399 | 722 210 | 446 572 | 116 099 | 293 557 | 589 411 | 485 155 | −33 136 | −256 739 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 3 242 266 | 3 499 610 | 3 198 529 | 3 192 505 | 3 256 075 | 3 084 498 | 3 614 212 | 2 385 420 | 2 761 232 | 2 780 289 | 1 922 602 | 2 046 726 | 1 320 428 | 2 023 208 |
| Egenkapital | 344 263 | 844 658 | 1 097 531 | 881 713 | 1 792 836 | 1 484 784 | 2 470 183 | 1 747 973 | 1 301 401 | 1 185 302 | 1 291 745 | 899 275 | 414 120 | 441 256 |
| Sum gjeld | 2 898 003 | 2 654 952 | 2 100 998 | 2 310 792 | 1 463 239 | 1 599 714 | 1 144 029 | 637 447 | 1 459 831 | 1 594 987 | 630 857 | 1 147 451 | 906 308 | 1 581 952 |
| Kortsiktig gjeld | 1 718 316 | 1 702 241 | 2 100 998 | 2 310 792 | 1 463 239 | 1 518 053 | 1 144 029 | — | — | — | 630 857 | — | 661 155 | 1 277 312 |
| Egenkapitalandel | 10,6 % | 24,1 % | 34,3 % | 27,6 % | 55,1 % | 48,1 % | 68,3 % | 73,3 % | 47,1 % | 42,6 % | 67,2 % | 43,9 % | 31,4 % | 21,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.