Hopp til innhold

STUDIO MARGRETHE MYHRER AS

Org.nr. 913473418FotografvirksomhetOSLOASStiftet 2014

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

1,7 mill.Driftsinntekter
364 'Driftsresultat
364 'Årsresultat
371 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
46,5 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Likviditetsgrad
1,73×
god
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
309 820 kr
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
45,7 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
98,1 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
20,9 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
1,15×
moderat
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
2,19×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
500,63×
god
Driftsresultat delt på rentekostnad

Utvikling

697 '−454 '2022
726 '−65 '2023
819 '−31 '2024
1,7 mill.364 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter1 743 853818 529726 052696 538
Driftskostnader1 379 398848 975−790 329−1 126 288
Driftsresultat364 455−30 446−64 277−429 750
Resultat før skatt363 727−30 717−65 061−430 384
Årsresultat363 727−30 717−65 061−453 851
Driftsmargin20,9 %−3,7 %−8,9 %−61,7 %
Nettomargin20,9 %−3,8 %−9 %−65,2 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler797 335114 282310 176374 197
Egenkapital370 9457 21837 935102 996
Sum gjeld426 390107 064272 241271 200
Kortsiktig gjeld426 390107 064272 241271 200
Egenkapitalandel46,5 %6,3 %12,2 %27,5 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederAlma Margrethe Aresvik Myhrer
Styret1 medlemmer0 menn, 1 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Fotografvirksomhet i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by58,8 %

    Median av 123 selskaper · vi har lest 102 % av de 168 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    653 av 808 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler58,6 %

    Median av 78 selskaper · vi har lest 102 % av de 168 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone56,0 %

    Median av 28 selskaper · vi har lest 102 % av de 168 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 42,9 % og 66,3 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by2,0 %

    Median av 141 selskaper · vi har lest 102 % av de 168 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    653 av 808 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler0,5 %

    Median av 98 selskaper · vi har lest 102 % av de 168 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone9,2 %

    Median av 34 selskaper · vi har lest 102 % av de 168 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,88×

    Median av 141 selskaper · vi har lest 102 % av de 168 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    653 av 808 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler2,50×

    Median av 98 selskaper · vi har lest 102 % av de 168 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,19×

    Median av 34 selskaper · vi har lest 102 % av de 168 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,0 %

    Median av 169 selskaper · vi har lest 102 % av de 168 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    653 av 808 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−0,5 %

    Median av 121 selskaper · vi har lest 102 % av de 168 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone20,6 %

    Median av 34 selskaper · vi har lest 102 % av de 168 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data