STORM AUTO AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Merknader i regnskapet
Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.
2025Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
REVISORFORENING REVISJONSSELSKAPET OLSSON & CO DA OrG Nr 994 293 052 SKYTTA NÆRINGSPARK INDUSTRIVEIEN 14 — 1481 HAGAN Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 8 om fortsatt drift som angir at selskapet har pådratt seg tap på kr 1 174 926 i regnskapsåret 2025 og at selskapets egenkapital er negativ med
2024Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
REVISORFORENING REVISJONSSELSKAPET OLSSON & CO DA OrG Nr 994 293 052 SKYTTA NÆRINGSPARK INDUSTRIVEIEN 14 — 1481 HAGAN Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 8 om fortsatt drift som angir at selskapet har pådratt seg tap på kr 1 174 926 i regnskapsåret 2025 og at selskapets egenkapital er negativ med
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−1 384 596 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14 276 156 | 19 103 329 | 22 236 380 | 38 892 358 |
| Driftskostnader | 15 282 888 | 19 248 749 | 22 217 364 | 38 445 328 |
| Driftsresultat | −1 006 732 | −145 420 | 19 016 | 447 029 |
| Resultat før skatt | −1 174 926 | −258 390 | −258 390 | 170 357 |
| Årsresultat | −1 174 926 | −457 111 | −258 390 | 170 357 |
| Driftsmargin | −7,1 % | −0,8 % | 0,1 % | 1,1 % |
| Nettomargin | −8,2 % | −2,4 % | −1,2 % | 0,4 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 082 434 | 4 087 389 | 4 016 219 | 5 712 813 |
| Egenkapital | −1 384 596 | −209 670 | 247 441 | −289 169 |
| Sum gjeld | 2 467 029 | 4 297 059 | 3 768 778 | 6 001 982 |
| Kortsiktig gjeld | 1 637 855 | 802 907 | 326 271 | 1 583 908 |
| Egenkapitalandel | −127,9 % | −5,1 % | 6,2 % | −5,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.