Hopp til innhold

STJØRDAL HUS & HAGESERVICE AS

Org.nr. 920271901Oppføring av bygningerSKATVALASStiftet 2018

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

2,4 mill.Driftsinntekter
56 'Driftsresultat
31 'Årsresultat
−1 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Totalkapitalrentabilitet
32,5 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
2,3 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
13,86×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Egenkapitalen er negativ (−1 008 089 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

4,9 mill.262 '2022
3,2 mill.43 '2023
3,8 mill.−286 '2024
2,4 mill.31 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter2 390 5163 799 7143 179 3244 875 688
Driftskostnader2 334 4754 077 1663 129 6194 602 140
Driftsresultat56 041−277 45349 705273 548
Resultat før skatt31 263−286 24343 483262 004
Årsresultat31 263−286 24343 483262 004
Driftsmargin2,3 %−7,3 %1,6 %5,6 %
Nettomargin1,3 %−7,5 %1,4 %5,4 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler172 499890 253518 092727 785
Egenkapital−1 008 089−1 039 353−753 110−796 593
Sum gjeld1 180 5881 929 6061 271 2021 524 378
Kortsiktig gjeld880 5881 629 606971 2021 133 442
Egenkapitalandel−584,4 %−116,7 %−145,4 %−109,5 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederLars Einar Høyem
Styret2 medlemmer1 menn, 1 kvinner
  • Lars Einar Høyemstyreleder
  • Heidi Therese Wettre

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Oppføring av bygninger i Stjørdal · Alle bransjer i Stjørdal

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by34,7 %

    Median av 42 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 564 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler76,0 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 36,1 % og 96,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone28,3 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 6,8 % og 41,8 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by2,5 %

    Median av 41 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 564 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler1,7 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −11,5 % og 9,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone0,8 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,0 % og 2,9 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,53×

    Median av 41 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 564 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler2,94×

    Median av 12 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,09× og 3,68×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone3,74×

    Median av 14 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,54× og 4,24×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by1,0 %

    Median av 50 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 564 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler0,4 %

    Median av 16 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −24,4 % og 13,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone3,3 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,1 % og 11,7 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data