Hopp til innhold

STIC AS

Org.nr. 988672726Annen detaljhandel med andre nye varerOSLOASStiftet 2005

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

1,1 mill.Driftsinntekter
842 'Driftsresultat
7,5 mill.Årsresultat
33,8 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
99,2 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
2,5 %
lav
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
22,3 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
74,7 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,01×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,03×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

05 mill.2022
873 '3,9 mill.2023
1 mill.2,3 mill.2024
1,1 mill.7,5 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter1 128 3161 039 142873 4930
Driftskostnader285 845241 531802 60196 833
Driftsresultat842 471797 61170 892−96 833
Resultat før skatt7 675 5312 466 9193 886 5715 016 057
Årsresultat7 538 2482 252 7873 857 5165 016 057
Driftsmargin74,7 %76,8 %8,1 %—
Nettomargin668,1 %216,8 %441,6 %—

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler34 031 95126 549 47624 133 65422 190 914
Egenkapital33 767 50426 294 25624 041 46922 183 953
Sum gjeld264 447255 22092 1856 961
Kortsiktig gjeld264 447255 22092 1856 961
Egenkapitalandel99,2 %99 %99,6 %100 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederErik Ruhs
Styret4 medlemmer
  • Erik Ruhsstyreleder
  • Erik Rønningen Ruhs
  • Rikke Rønningen Ruhs
  • Gerd Rønningen Ruhs

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Annen detaljhandel med andre nye varer i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by66,5 %

    Median av 65 selskaper · vi har lest 98 % av de 105 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    506 av 657 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler53,9 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 98 % av de 105 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 24,0 % og 71,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone66,4 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 98 % av de 105 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 10,5 % og 96,8 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by−0,9 %

    Median av 63 selskaper · vi har lest 98 % av de 105 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    506 av 657 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler9,1 %

    Median av 6 selskaper · vi har lest 98 % av de 105 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 4,4 % og 14,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−261,3 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 98 % av de 105 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −863,2 % og −130,7 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,61×

    Median av 63 selskaper · vi har lest 98 % av de 105 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    506 av 657 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler2,29×

    Median av 6 selskaper · vi har lest 98 % av de 105 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,93× og 2,45×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,09×

    Median av 13 selskaper · vi har lest 98 % av de 105 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,02× og 0,18×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−3,1 %

    Median av 97 selskaper · vi har lest 98 % av de 105 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    506 av 657 lest — 77 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler17,7 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 98 % av de 105 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 7,0 % og 30,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−27,4 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 98 % av de 105 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −64,2 % og −8,8 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

STIC AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund