Hopp til innhold

STEINAR HANSSEN TRANSPORT AS

Org.nr. 977454417Godstransport på veiMO I RANAASStiftet 1997

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

1,2 mill.Driftsinntekter
−44 'Driftsresultat
−116 'Årsresultat
4,3 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
68,7 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
−0,7 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−2,7 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−3,8 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,45×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,18×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

3,1 mill.1,3 mill.2022
1,4 mill.101 '2023
1,4 mill.124 '2024
1,2 mill.−116 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter1 152 7351 426 2571 407 8573 051 415
Driftskostnader1 196 9261 147 2341 193 2071 457 884
Driftsresultat−44 191279 024214 6491 593 531
Resultat før skatt−113 313195 747——
Årsresultat−116 180124 216100 6931 324 770
Driftsmargin−3,8 %19,6 %15,2 %52,2 %
Nettomargin−10,1 %8,7 %7,2 %43,4 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler6 263 0726 627 3216 570 5756 888 787
Egenkapital4 305 6904 421 8704 297 6544 196 962
Sum gjeld1 957 3822 205 4512 272 9212 691 826
Kortsiktig gjeld223 832279 498152 352377 685
Egenkapitalandel68,7 %66,7 %65,4 %60,9 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederSteinar Hanssen
Styret2 medlemmer
  • Steinar Hanssenstyreleder
  • Hilde Maude Hanssen

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Godstransport på vei i Rana · Alle bransjer i Rana

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by44,8 %

    Median av 26 selskaper · vi har lest 100 % av de 29 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 29,2 % og 56,5 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 795 av 4 501 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler51,8 %

    Median av 15 selskaper · vi har lest 100 % av de 29 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 33,2 % og 66,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone53,8 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 100 % av de 29 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 37,0 % og 65,7 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by4,8 %

    Median av 25 selskaper · vi har lest 100 % av de 29 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,5 % og 8,8 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 795 av 4 501 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler7,3 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 100 % av de 29 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,0 % og 17,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−2,6 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 100 % av de 29 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −477,9 % og 18,2 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,36×

    Median av 25 selskaper · vi har lest 100 % av de 29 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,77× og 2,65×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 795 av 4 501 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,53×

    Median av 12 selskaper · vi har lest 100 % av de 29 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,78× og 2,20×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,12×

    Median av 4 selskaper · vi har lest 100 % av de 29 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,08× og 0,13×.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by6,1 %

    Median av 29 selskaper · vi har lest 100 % av de 29 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,4 % og 9,4 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 795 av 4 501 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler6,6 %

    Median av 15 selskaper · vi har lest 100 % av de 29 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,9 % og 19,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−0,4 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 100 % av de 29 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −4,2 % og 2,3 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data