STEEN LARSEN HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −12 382 | −10 407 | −13 232 | −11 923 | −62 231 | −15 156 | −7 606 | — | — | — | — | −6 375 | −4 890 | −4 875 |
| Resultat før skatt | 170 607 | −228 907 | 35 864 | 218 090 | 20 230 | −364 669 | −81 257 | — | — | — | — | 141 380 | −483 313 | −50 611 |
| Årsresultat | 170 607 | −228 907 | 12 868 | 231 643 | 26 790 | −361 786 | −81 301 | −384 117 | 1 564 693 | 856 909 | 370 779 | −137 640 | −486 431 | −56 136 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 4 760 565 | 4 585 998 | 4 787 409 | 4 750 839 | 4 533 309 | 4 529 376 | 4 873 623 | 5 020 071 | 5 928 160 | 3 799 826 | 2 936 486 | 2 559 922 | 2 412 673 | 2 933 429 |
| Egenkapital | 4 187 651 | 4 017 044 | 4 245 951 | 4 233 083 | 4 001 440 | 4 087 650 | 4 560 036 | 4 747 137 | 5 234 653 | 3 669 960 | 2 813 051 | 2 442 272 | 2 304 632 | 2 791 063 |
| Sum gjeld | 572 914 | 568 954 | 541 458 | 517 756 | 531 869 | 441 726 | 313 587 | 272 934 | 693 507 | 129 866 | 123 435 | 117 650 | 108 041 | 142 366 |
| Kortsiktig gjeld | 572 914 | 568 954 | 541 458 | 517 756 | 531 869 | 441 726 | 313 587 | 272 934 | 693 507 | 129 866 | 123 435 | 117 650 | 108 041 | 142 366 |
| Egenkapitalandel | 88 % | 87,6 % | 88,7 % | 89,1 % | 88,3 % | 90,2 % | 93,6 % | 94,6 % | 88,3 % | 96,6 % | 95,8 % | 95,4 % | 95,5 % | 95,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.