STAVANGER 2024 HOLDING AS
Årsregnskap 2019–2022, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2022
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Merknader i regnskapet
Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.
2022Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
Material Uncertainty Related to Going Concern We draw attention to Note 11 in the financial statements and the Board of Directors report, which indicates that the Company and the Group is dependent on loans and / or equity issuances to finance its Ioan obligations and working cap
2021Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
Material Uncertainty Related to Going Concern We draw attention to Note 11 in the financial statements and the Board of Directors report, which indicates that the Company and the Group is dependent on loans and / or equity issuances to finance its Ioan obligations and working cap
Nøkkeltall 2022
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Selskapet oppgir ingen driftsinntekter. Driftsmargin og kapitalens omløpshastighet er derfor ikke regnet ut.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 | 31 088 000 | 8 429 301 | 12 445 108 |
| Driftskostnader | 1 109 000 | 39 719 000 | 15 377 643 | 12 992 507 |
| Driftsresultat | −1 109 000 | −8 631 000 | −6 948 342 | −547 399 |
| Resultat før skatt | — | — | −7 262 427 | −617 667 |
| Årsresultat | −13 917 000 | −8 343 000 | −4 834 958 | −80 417 |
| Driftsmargin | — | −27,8 % | −82,4 % | −4,4 % |
| Nettomargin | — | −26,8 % | −57,4 % | −0,6 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 594 996 000 | 547 634 000 | 30 764 991 | 12 601 535 |
| Egenkapital | 298 422 000 | 285 994 000 | 3 155 023 | 7 989 981 |
| Sum gjeld | 296 574 000 | 261 640 000 | 27 609 968 | 4 611 553 |
| Kortsiktig gjeld | 91 574 000 | 35 915 000 | 18 719 360 | 4 611 553 |
| Egenkapitalandel | 50,2 % | 52,2 % | 10,3 % | 63,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 468 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 468 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 468 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 468 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2022 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
| 2020 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.