Hopp til innhold

STÅL AS

Org.nr. 925906115UoppgittMOLDEASStiftet 2020

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

244 'Driftsinntekter
244 'Driftsresultat
−83 'Årsresultat
8,6 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
99,0 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
2,8 %
lav
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−1,0 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
99,9 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,01×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,03×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

336 '200 '2022
186 '179 '2023
266 '26 '2024
244 '−83 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter244 019265 911186 384335 751
Driftskostnader2612672 265811
Driftsresultat243 758265 645184 120334 940
Resultat før skatt−29 29184 396219 318273 417
Årsresultat−82 97725 954178 717199 695
Driftsmargin99,9 %99,9 %98,8 %99,8 %
Nettomargin−34 %9,8 %95,9 %59,5 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler8 649 3218 837 0549 123 2599 012 663
Egenkapital8 559 2838 642 2608 616 3068 437 589
Sum gjeld90 038194 794506 953575 074
Kortsiktig gjeld90 038194 794506 953575 074
Egenkapitalandel99 %97,8 %94,4 %93,6 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederSvein Hartvig Pettersson
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Uoppgitt i Molde · Alle bransjer i Molde

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by93,5 %

    Median av 240 selskaper · vi har lest 103 % av de 260 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    36 627 av 46 420 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler97,5 %

    Median av 86 selskaper · vi har lest 103 % av de 260 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone97,1 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 103 % av de 260 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 59,1 % og 99,5 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by5,6 %

    Median av 30 selskaper · vi har lest 103 % av de 260 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    36 627 av 46 420 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler11,8 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 103 % av de 260 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −30,7 % og 75,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,0 %

    Median av 15 selskaper · vi har lest 103 % av de 260 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −63,6 % og 63,5 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,24×

    Median av 30 selskaper · vi har lest 103 % av de 260 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    36 627 av 46 420 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler0,09×

    Median av 14 selskaper · vi har lest 103 % av de 260 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,02× og 0,52×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,03×

    Median av 15 selskaper · vi har lest 103 % av de 260 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,02× og 0,08×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,8 %

    Median av 262 selskaper · vi har lest 103 % av de 260 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    36 627 av 46 420 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler−0,5 %

    Median av 94 selskaper · vi har lest 103 % av de 260 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,0 %

    Median av 15 selskaper · vi har lest 103 % av de 260 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,3 % og 3,8 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data