SONOVA NORWAY AS
Årsregnskap 2023–2026, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2026
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2026
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 426 048 271 | 393 166 225 | 366 570 532 | 332 547 973 |
| Driftskostnader | 398 648 904 | 365 878 459 | 351 533 050 | 323 232 982 |
| Driftsresultat | 27 399 367 | 27 287 766 | 15 037 482 | 9 314 991 |
| Resultat før skatt | 24 639 806 | 24 946 066 | 11 204 620 | 7 301 311 |
| Årsresultat | 19 088 177 | 19 353 858 | 8 650 927 | 5 625 059 |
| Driftsmargin | 6,4 % | 6,9 % | 4,1 % | 2,8 % |
| Nettomargin | 4,5 % | 4,9 % | 2,4 % | 1,7 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 260 534 607 | 224 050 416 | 188 215 194 | 209 439 932 |
| Egenkapital | 160 145 423 | 76 057 246 | 56 703 388 | 48 052 462 |
| Sum gjeld | 100 389 184 | 147 993 171 | 131 511 806 | 161 387 470 |
| Kortsiktig gjeld | 100 389 184 | 82 993 171 | 66 511 806 | 96 387 470 |
| Egenkapitalandel | 61,5 % | 33,9 % | 30,1 % | 22,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Jonathan Matthew Billingsstyreleder
- Christina Caroline Edström
- Carl Alexander Mathias Devad
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer i Oslo · Alle bransjer i Oslo
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by51,4 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
545 av 657 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler58,1 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone38,6 %
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 790 av 11 748 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by3,6 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
545 av 657 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler3,9 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone3,8 %
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 790 av 11 748 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by1,81×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
545 av 657 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler1,31×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,13×
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 790 av 11 748 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by3,2 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
545 av 657 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler4,6 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone9,1 %
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 790 av 11 748 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2026 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2024 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.