Hopp til innhold

SONOCLEAR AS

Org.nr. 917956146Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikkOSLOASStiftet 2016

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

84 'Driftsinntekter
−8,5 mill.Driftsresultat
−9,1 mill.Årsresultat
95,7 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
96,8 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Likviditetsgrad
52,13×
meget god
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
40 143 551 kr
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
−8,6 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−9,6 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−10110,1 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,03×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,00×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
−7,64×
driftsresultatet dekker ikke rentene
Driftsresultat delt på rentekostnad

Utvikling

4,3 mill.−11,6 mill.2022
2,1 mill.−6,9 mill.2023
9 '−8,7 mill.2024
84 '−9,1 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter84 0009 0322 125 9354 253 241
Driftskostnader8 576 4666 769 8478 662 80111 577 428
Driftsresultat−8 492 466−6 760 815−6 536 867−7 324 187
Resultat før skatt−9 145 474−8 678 020−6 946 775−7 395 398
Årsresultat−9 145 474−8 678 020−6 946 775−11 599 922
Driftsmargin——−307,5 %−172,2 %
Nettomargin——−326,8 %−272,7 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler98 832 96963 962 47452 166 28146 841 007
Egenkapital95 714 57437 179 86845 857 89640 098 403
Sum gjeld3 118 39526 782 6066 308 3856 742 604
Kortsiktig gjeld785 07023 649 2772 375 0522 742 604
Egenkapitalandel96,8 %58,1 %87,9 %85,6 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederPeter Kenneth Balmforth
StyrelederLars Lund-Roland
Styret7 medlemmer6 menn, 0 kvinner, 1 ikke bestemt
  • Lars Lund-Rolandstyreleder
  • Inge Hovd Gangås
  • Øivind Enger
  • Rune Bjerke
  • Torkild Stenbock
  • Hans Olav Torsen
  • Geirmund Unsgård

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by77,5 %

    Median av 213 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    981 av 1 158 lest — 85 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler77,7 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 45,8 % og 96,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone73,8 %

    Median av 53 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by−11,0 %

    Median av 157 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    981 av 1 158 lest — 85 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler−27,1 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −190,1 % og −2,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−126,0 %

    Median av 59 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,48×

    Median av 157 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    981 av 1 158 lest — 85 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler0,59×

    Median av 14 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,06× og 0,82×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,08×

    Median av 59 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−7,9 %

    Median av 288 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    981 av 1 158 lest — 85 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler−6,0 %

    Median av 23 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −16,7 % og −0,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−11,2 %

    Median av 59 selskaper · vi har lest 99 % av de 305 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

SONOCLEAR AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund