Hopp til innhold

SOLUM BOKVENNEN AS

Org.nr. 926091980Utgivelse av bøkerOSLOASStiftet 197320 ansatte

Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2024

27,6 mill.Driftsinntekter
599 'Driftsresultat
41 'Årsresultat
8,2 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2022Konklusjon med forbehold

    Organisasjonsnummer: 953 409 100 UAVHENGIG REVISORS BERETNING Til generalforsamlingen i Solum Bokvennen AS Konklusjon med forbehold Vi har revidert årsregnskapet for Solum Bokvennen AS som viser et overskudd
  • 2021Konklusjon med forbehold

    Organisasjonsnummer: 953 409 100 UAVHENGIG REVISORS BERETNING Til generalforsamlingen i Solum Bokvennen AS Konklusjon med forbehold Vi har revidert årsregnskapet for Solum Bokvennen AS som viser et overskudd

Nøkkeltall 2024

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
28,7 %
solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
2,1 %
lav
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
0,5 %
lav
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
2,2 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
2,48×
høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,97×
moderat
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

30 mill.764 '2021
30,7 mill.979 '2022
37,9 mill.1,3 mill.2023
27,6 mill.41 '2024

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2024202320222021
Driftsinntekter27 645 08037 875 75330 737 13229 995 781
Driftskostnader27 045 71735 727 41729 238 03728 854 061
Driftsresultat599 3632 148 3361 499 0951 141 720
Resultat før skatt111 9311 698 8501 267 6781 012 029
Årsresultat41 2371 323 239978 843764 280
Driftsmargin2,2 %5,7 %4,9 %3,8 %
Nettomargin0,1 %3,5 %3,2 %2,5 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2024202320222021
Sum eiendeler28 452 03825 983 51028 883 21826 125 499
Egenkapital8 169 3808 128 1436 804 9055 826 062
Sum gjeld20 282 65617 855 36622 078 31320 299 438
Kortsiktig gjeld14 565 68514 573 41117 281 06115 863 749
Egenkapitalandel28,7 %31,3 %23,6 %22,3 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederGunnar Totland
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Utgivelse av bøker i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by55,1 %

    Median av 103 selskaper · vi har lest 101 % av de 151 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    379 av 462 lest — 82 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler15,9 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 101 % av de 151 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 10,5 % og 57,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone37,0 %

    Median av 18 selskaper · vi har lest 101 % av de 151 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 30,0 % og 48,5 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 748 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by−2,6 %

    Median av 112 selskaper · vi har lest 101 % av de 151 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    379 av 462 lest — 82 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler1,1 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 101 % av de 151 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −162,9 % og 2,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone1,3 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 151 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −11,7 % og 12,3 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 748 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,81×

    Median av 110 selskaper · vi har lest 101 % av de 151 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    379 av 462 lest — 82 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler0,74×

    Median av 7 selskaper · vi har lest 101 % av de 151 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,06× og 1,61×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone1,02×

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 151 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,88× og 1,21×.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 748 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−1,9 %

    Median av 146 selskaper · vi har lest 101 % av de 151 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    379 av 462 lest — 82 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler0,4 %

    Median av 8 selskaper · vi har lest 101 % av de 151 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,2 % og 2,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone1,4 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 151 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −10,6 % og 14,9 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 790 av 11 748 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2024Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2022Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data