SOLSKJERMINGSGRUPPEN AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 73 523 846 | 77 753 921 | 88 756 743 | 83 398 244 |
| Driftskostnader | 69 083 947 | 73 005 960 | 84 959 282 | 76 882 959 |
| Driftsresultat | 4 439 899 | 4 747 961 | 3 797 461 | 6 515 284 |
| Resultat før skatt | 4 438 053 | 4 729 103 | 4 301 448 | 6 383 673 |
| Årsresultat | 3 455 680 | 3 604 594 | 3 422 048 | 4 973 087 |
| Driftsmargin | 6 % | 6,1 % | 4,3 % | 7,8 % |
| Nettomargin | 4,7 % | 4,6 % | 3,9 % | 6 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 25 451 237 | 24 304 116 | 29 309 570 | 27 980 719 |
| Egenkapital | 5 816 115 | 5 360 435 | 8 335 036 | 7 912 988 |
| Sum gjeld | 19 635 122 | 18 943 681 | 20 974 533 | 20 067 731 |
| Kortsiktig gjeld | 19 635 122 | 18 943 681 | 20 974 533 | 20 067 731 |
| Egenkapitalandel | 22,9 % | 22,1 % | 28,4 % | 28,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Rune Klemetsenstyreleder
- Ellen Marie Rasmussen Braadlie
- Knut Anders Lyng-Jørgensen
- Hans Otto Hæger
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr i Oslo · Alle bransjer i Oslo
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by41,7 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
1 046 av 1 483 lest — 71 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler38,4 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone29,3 %
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 790 av 11 748 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by3,3 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
1 046 av 1 483 lest — 71 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler4,1 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,9 %
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 790 av 11 748 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by2,11×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
1 046 av 1 483 lest — 71 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler2,19×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,08×
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 790 av 11 748 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by1,1 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
1 046 av 1 483 lest — 71 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler8,8 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone6,5 %
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 790 av 11 748 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.