SOLRØD AUTOLAND ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 2 145 138 | 466 825 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −79 553 | 71 802 | 135 244 | 293 963 | 213 970 | 49 801 | 33 268 | −12 928 | 4 270 | 20 640 | 110 036 | 2 531 | 5 162 | −206 096 |
| Resultat før skatt | −117 892 | 19 846 | 127 328 | 286 333 | 205 998 | 44 281 | 27 525 | −18 442 | 4 270 | 19 474 | 110 036 | 2 531 | 5 162 | −211 605 |
| Årsresultat | −92 435 | −7 500 | 96 594 | 222 621 | 160 106 | −1 215 | 21 079 | −18 442 | −1 605 | 14 004 | 82 554 | 9 702 | 5 162 | −211 605 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0,2 % | −44,1 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0,2 % | −45,3 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 843 067 | 914 032 | 651 433 | 706 918 | 600 557 | 588 867 | 371 109 | 286 257 | 224 283 | 213 016 | 216 525 | 180 497 | 101 729 | 134 602 |
| Egenkapital | 497 557 | 589 991 | 597 489 | 500 895 | 278 274 | 118 169 | 119 384 | 98 304 | 116 747 | 118 351 | 104 347 | 21 794 | 31 496 | −130 604 |
| Sum gjeld | 345 510 | 324 041 | 53 944 | 206 023 | 322 282 | 470 698 | 251 725 | 187 953 | 107 536 | 94 664 | 112 178 | 158 704 | 70 233 | 265 207 |
| Kortsiktig gjeld | 345 510 | 324 041 | 53 944 | 206 023 | 322 282 | 470 698 | 251 725 | 187 953 | 107 536 | 94 664 | 112 178 | 158 704 | 70 233 | 105 412 |
| Egenkapitalandel | 59 % | 64,5 % | 91,7 % | 70,9 % | 46,3 % | 20,1 % | 32,2 % | 34,3 % | 52,1 % | 55,6 % | 48,2 % | 12,1 % | 31 % | −97 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.