SMARTER UNITS AS
Årsregnskap 2020–2023, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2023
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Merknader i regnskapet
Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.
2023Vesentlig usikkerhet om fortsatt driftKonklusjon med forbehold
Presisering av vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Selskapet vil være avhengig av ytterligere finansiering for videre drift.
2022Vesentlig usikkerhet om fortsatt driftKonklusjon med forbehold
Presisering av vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Selskapet vil være avhengig av ytterligere finansiering for videre drift.
2021Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
Presisering av vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Selskapet vil være avhengig av ytterligere finansiering for videre drift.
2020Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
Presisering av vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Selskapet vil være avhengig av ytterligere finansiering for videre drift.
Nøkkeltall 2023
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−117 077 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | 0 | 361 683 |
| Driftskostnader | 78 600 | 20 945 | 32 473 | 426 558 |
| Driftsresultat | −78 600 | −20 945 | −32 473 | −64 876 |
| Resultat før skatt | −78 600 | −20 561 | −32 473 | −64 434 |
| Årsresultat | −78 600 | −20 561 | −32 473 | −85 443 |
| Driftsmargin | — | — | — | −17,9 % |
| Nettomargin | — | — | — | −23,6 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 244 222 | 272 822 | 238 878 | 286 790 |
| Egenkapital | −117 077 | −38 477 | −17 916 | 14 557 |
| Sum gjeld | 361 299 | 311 299 | 256 794 | 272 233 |
| Kortsiktig gjeld | 57 299 | 57 299 | 46 794 | 72 233 |
| Egenkapitalandel | −47,9 % | −14,1 % | −7,5 % | 5,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Linda Hesselberg Rauglandstyreleder
- Håkon Simen Raugland
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2021 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.