Hopp til innhold

SLEMMEN AS

Org.nr. 929476352GrunnarbeidMOLDEASStiftet 2022

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

1,5 mill.Driftsinntekter
946 'Driftsresultat
738 'Årsresultat
1,3 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
62,7 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
44,7 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
55,5 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
62,9 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,59×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,71×
moderat
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

633 '176 '2022
918 '311 '2023
1,2 mill.554 '2024
1,5 mill.738 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter1 504 8371 208 774917 758632 709
Driftskostnader558 702479 009493 329393 161
Driftsresultat946 136729 765424 429239 549
Resultat før skatt945 518710 321398 414225 829
Årsresultat737 504553 659310 749176 147
Driftsmargin62,9 %60,4 %46,2 %37,9 %
Nettomargin49 %45,8 %33,9 %27,8 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler2 117 5191 591 2351 039 8111 143 061
Egenkapital1 328 058890 554586 896276 147
Sum gjeld789 460700 680452 915866 915
Kortsiktig gjeld530 167388 343118 139490 192
Egenkapitalandel62,7 %56 %56,4 %24,2 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederJan Olav Slemmen
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Grunnarbeid i Molde · Alle bransjer i Molde

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by37,1 %

    Median av 23 selskaper · vi har lest 100 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 22,7 % og 49,2 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 588 lest — 53 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler32,1 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 100 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 23,2 % og 47,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 588 lest — 53 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,0 %

    Median av 21 selskaper · vi har lest 100 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −5,9 % og 16,3 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 588 lest — 53 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,1 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 100 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −5,9 % og 4,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 588 lest — 53 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,63×

    Median av 21 selskaper · vi har lest 100 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,39× og 2,28×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 588 lest — 53 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,53×

    Median av 11 selskaper · vi har lest 100 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,32× og 2,06×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 588 lest — 53 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by1,9 %

    Median av 26 selskaper · vi har lest 100 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −12,9 % og 12,2 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 588 lest — 53 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler3,2 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 100 % av de 27 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −6,5 % og 10,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 934 av 5 588 lest — 53 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data