SINDESEN HOLDING ApS
Årsregnskap 2013–2026, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2026
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2026
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −917 399 | −937 991 | −954 023 | −993 517 | −837 277 | −818 300 | −866 560 | −867 268 | −809 029 | −1 282 272 | −892 274 | −1 398 718 | −994 912 | −1 301 148 |
| Resultat før skatt | 28 641 308 | 2 869 419 | 14 800 600 | −5 329 957 | 56 948 531 | 18 972 997 | −4 952 827 | 2 087 191 | 146 997 | 5 065 090 | 208 490 | 9 892 111 | 2 632 339 | 6 821 325 |
| Årsresultat | 24 620 511 | 3 019 595 | 11 032 670 | −4 161 407 | 58 324 860 | 16 009 345 | −3 861 811 | 1 617 626 | 112 834 | 4 377 826 | 1 495 811 | 7 561 817 | 1 972 867 | 6 735 101 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 160 838 390 | 140 494 977 | 145 202 665 | 150 416 843 | 159 500 271 | 104 503 934 | 89 793 837 | 101 683 969 | 103 879 101 | 116 849 721 | 118 568 135 | 119 815 860 | 110 016 704 | 113 044 194 |
| Egenkapital | 157 384 105 | 139 763 594 | 144 743 999 | 143 711 329 | 152 872 736 | 102 547 876 | 89 538 531 | 99 400 342 | 101 782 716 | 114 669 881 | 114 292 055 | 115 296 244 | 109 934 427 | 112 961 560 |
| Sum gjeld | 3 454 285 | 731 383 | 458 666 | 6 705 514 | 6 627 535 | 1 956 058 | 255 306 | 2 283 627 | 2 096 385 | 2 179 840 | 4 276 080 | 4 519 616 | 82 277 | 82 634 |
| Kortsiktig gjeld | 3 454 285 | 731 383 | 458 666 | 6 705 514 | 6 627 535 | 104 428 | 255 306 | 2 283 627 | 2 096 385 | 2 179 840 | 4 276 080 | 4 519 616 | 82 277 | 82 634 |
| Egenkapitalandel | 97,9 % | 99,5 % | 99,7 % | 95,5 % | 95,8 % | 98,1 % | 99,7 % | 97,8 % | 98 % | 98,1 % | 96,4 % | 96,2 % | 99,9 % | 99,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.