SEAWAY HAWK AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 28 150 000 | 18 503 000 | 28 316 687 | 16 566 184 |
| Driftskostnader | 16 589 000 | 15 368 000 | 27 207 144 | 15 744 222 |
| Driftsresultat | 11 561 000 | 3 135 000 | 1 109 543 | 821 962 |
| Resultat før skatt | 12 034 000 | 3 621 000 | — | — |
| Årsresultat | 11 945 000 | 3 513 000 | 1 508 068 | 715 927 |
| Driftsmargin | 41,1 % | 16,9 % | 3,9 % | 5 % |
| Nettomargin | 42,4 % | 19 % | 5,3 % | 4,3 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 38 472 000 | 24 731 000 | 36 261 364 | 34 447 203 |
| Egenkapital | 31 241 000 | 19 295 000 | 22 507 364 | 32 999 297 |
| Sum gjeld | 7 232 000 | 5 436 000 | 13 754 000 | 1 447 906 |
| Kortsiktig gjeld | 7 232 000 | 5 436 000 | 13 754 000 | 1 447 906 |
| Egenkapitalandel | 81,2 % | 78 % | 62,1 % | 95,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Maria Cortadellas Eidesvikstyreleder
- Gry Oleivsgard Laugen
- John Alexander Gordon
- Sebastiaan Frederik Willem Rijksen
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Forsyning for offshore i Oslo · Alle bransjer i Oslo
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by67,1 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
204 av 240 lest — 85 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler82,2 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone43,1 %
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by23,8 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
204 av 240 lest — 85 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler−22,9 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone35,5 %
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by0,82×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
204 av 240 lest — 85 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler0,66×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone0,42×
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by−0,1 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
204 av 240 lest — 85 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler−4,8 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone15,0 %
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.