Hopp til innhold

SCHAUER AS

Org.nr. 913753631Drift av restauranterOSLOASStiftet 2014

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

4,6 mill.Driftsinntekter
794 'Driftsresultat
645 'Årsresultat
4,1 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
92,4 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Likviditetsgrad
13,13×
meget god
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
4 078 102 kr
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
17,8 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
15,7 %
god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
17,4 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,08×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
1,02×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler

Utvikling

3,8 mill.436 '2022
3,9 mill.458 '2023
3,8 mill.544 '2024
4,6 mill.645 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter4 551 4783 825 1783 918 0263 811 907
Driftskostnader3 757 8623 282 7783 325 4183 255 050
Driftsresultat793 616542 400592 608556 857
Resultat før skatt989 679543 620593 380557 309
Årsresultat644 943543 620457 890435 512
Driftsmargin17,4 %14,2 %15,1 %14,6 %
Nettomargin14,2 %14,2 %11,7 %11,4 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler4 449 3383 534 4253 166 2902 680 291
Egenkapital4 113 2033 420 7522 877 1332 419 245
Sum gjeld336 135113 673289 158261 046
Kortsiktig gjeld336 135113 673289 158261 046
Egenkapitalandel92,4 %96,8 %90,9 %90,3 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederKatrin Schauer
Styret2 medlemmer1 menn, 1 kvinner
  • Katrin Schauerstyreleder
  • Ola Refsnes

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Drift av restauranter i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by35,5 %

    Median av 1084 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 794 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 449 av 7 748 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler28,3 %

    Median av 529 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 794 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone39,2 %

    Median av 95 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 794 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by1,1 %

    Median av 1400 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 794 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 449 av 7 748 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,1 %

    Median av 714 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 794 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone3,8 %

    Median av 126 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 794 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by3,34×

    Median av 1393 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 794 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 449 av 7 748 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler3,31×

    Median av 713 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 794 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone1,08×

    Median av 126 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 794 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,1 %

    Median av 1721 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 794 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 449 av 7 748 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler3,4 %

    Median av 777 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 794 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone4,2 %

    Median av 126 selskaper · vi har lest 99 % av de 1 794 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data