Hopp til innhold

SAMTALETERAPI AS

Org.nr. 933708640Andre helsetjenester ellersSTEINKJERASStiftet 2024

Årsregnskap 2024–2025, lest fra 1 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

47 'Driftsinntekter
17 'Driftsresultat
13 'Årsresultat
41 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
78,2 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
33,2 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
33,0 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
36,9 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,28×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,90×
moderat
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

41 '11 '2024
47 '13 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK20252024
Driftsinntekter46 69041 199
Driftskostnader29 45226 788
Driftsresultat17 23814 411
Resultat før skatt17 17514 401
Årsresultat13 38311 233
Driftsmargin——
Nettomargin——

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK20252024
Sum eiendeler51 94134 086
Egenkapital40 61627 233
Sum gjeld11 3256 853
Kortsiktig gjeld11 3256 853
Egenkapitalandel78,2 %79,9 %
Balansen går oppJaJa

Ledelse og styre

StyrelederDarleen Bang
Styret2 medlemmer1 menn, 1 kvinner
  • Darleen Bangstyreleder
  • Bjørnar Bang

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Andre helsetjenester ellers i Steinkjer · Alle bransjer i Steinkjer

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by8,9 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 100 % av de 7 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 8,4 % og 34,4 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 094 av 1 375 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler34,4 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 100 % av de 7 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 21,4 % og 38,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 094 av 1 375 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by−3,2 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 100 % av de 7 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −5,6 % og −0,2 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 094 av 1 375 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−1,4 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 100 % av de 7 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −4,8 % og 0,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 094 av 1 375 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by3,14×

    Median av 7 selskaper · vi har lest 100 % av de 7 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,84× og 3,65×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 094 av 1 375 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler3,57×

    Median av 5 selskaper · vi har lest 100 % av de 7 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,14× og 3,73×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 094 av 1 375 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−3,5 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 100 % av de 7 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −8,7 % og 0,9 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 094 av 1 375 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−5,1 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 100 % av de 7 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −12,3 % og 2,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 094 av 1 375 lest — 80 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 2 av 2 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data