SÆVIK BYGG AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 979 362 | 6 093 207 | 8 566 926 | 7 184 013 |
| Driftskostnader | 6 927 702 | 6 357 184 | 8 305 052 | −6 883 796 |
| Driftsresultat | 51 660 | −263 978 | 261 873 | 300 217 |
| Resultat før skatt | 54 989 | −264 636 | 263 267 | 300 217 |
| Årsresultat | −74 066 | −243 274 | 167 153 | 272 336 |
| Driftsmargin | 0,7 % | −4,3 % | 3,1 % | 4,2 % |
| Nettomargin | −1,1 % | −4 % | 2 % | 3,8 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 664 464 | 2 731 868 | 2 773 262 | 2 373 293 |
| Egenkapital | 464 695 | 538 761 | 790 032 | 622 879 |
| Sum gjeld | 2 199 770 | 2 193 107 | 1 983 230 | 1 750 414 |
| Kortsiktig gjeld | 2 183 006 | 2 202 700 | 1 983 230 | 1 607 547 |
| Egenkapitalandel | 17,4 % | 19,7 % | 28,5 % | 26,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Kenneth Frank Sævikstyreleder
- Anne Margrethe Oftedal Sævik
- Frank Sævik
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Oppføring av bygninger i Lyngdal · Alle bransjer i Lyngdal
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
44 av 49 lest — 90 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
7 842 av 11 562 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
44 av 49 lest — 90 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per kroneHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
44 av 49 lest — 90 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
44 av 49 lest — 90 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
7 842 av 11 562 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
44 av 49 lest — 90 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per kroneHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
44 av 49 lest — 90 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
44 av 49 lest — 90 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
7 842 av 11 562 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
44 av 49 lest — 90 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per kroneHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
44 av 49 lest — 90 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
44 av 49 lest — 90 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
7 842 av 11 562 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
44 av 49 lest — 90 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per kroneHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
44 av 49 lest — 90 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.