Hopp til innhold

RUSH PRINT AS

Org.nr. 957050336Utgivelse av blader og tidsskrifterOSLOASStiftet 1990

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

1,8 mill.Driftsinntekter
−26 'Driftsresultat
−26 'Årsresultat
−63 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2023Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Slik situasjonen er vil vi være forpliktet til å ta inn en presisering i revisjonsberetningen vedrørende vesentlig usikkerhet om fortsatt drift.
  • 2022Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Slik situasjonen er vil vi være forpliktet til å ta inn en presisering i revisjonsberetningen vedrørende vesentlig usikkerhet om fortsatt drift.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Totalkapitalrentabilitet
−7,3 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−1,5 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
5,06×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Egenkapitalen er negativ (−63 244 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

2 mill.−111 '2022
1,7 mill.−187 '2023
1,9 mill.−1 '2024
1,8 mill.−26 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter1 814 9631 869 3511 725 5991 958 650
Driftskostnader1 841 2861 869 5741 912 3742 067 514
Driftsresultat−26 323−223−186 775−108 864
Resultat før skatt−26 044−1 148−186 775−110 877
Årsresultat−26 044−1 148−186 775−110 877
Driftsmargin−1,5 %0 %−10,8 %−5,6 %
Nettomargin−1,4 %−0,1 %−10,8 %−5,7 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler358 876237 469265 451381 098
Egenkapital−63 244−37 200−36 052150 723
Sum gjeld422 121274 670301 503230 376
Kortsiktig gjeld422 121274 670301 503230 376
Egenkapitalandel−17,6 %−15,7 %−13,6 %39,5 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederKjetil Lismoen
StyrelederBjørn-Wiggo Renø
Styret3 medlemmer
  • Bjørn-Wiggo Renøstyreleder
  • Elisabeth Oftedal Sjaastad
  • Åse Kringstad

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Utgivelse av blader og tidsskrifter i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by56,9 %

    Median av 69 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    180 av 222 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler74,2 %

    Median av 21 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 64,1 % og 89,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone44,5 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 23,9 % og 71,2 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by2,2 %

    Median av 79 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    180 av 222 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−1,2 %

    Median av 32 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone1,2 %

    Median av 22 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −5,9 % og 8,5 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,81×

    Median av 79 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    180 av 222 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler2,17×

    Median av 32 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone5,27×

    Median av 22 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 4,18× og 6,59×.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by1,1 %

    Median av 91 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    180 av 222 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−8,4 %

    Median av 38 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone5,2 %

    Median av 22 selskaper · vi har lest 97 % av de 96 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −59,4 % og 30,4 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data