RSG GRUPPEN AS
Årsregnskap 2018–2021, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2021
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Merknader i regnskapet
Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.
2021Konklusjon med forbehold
Uttalelse om revisjonen av årsregnskapet Konklusjon med forbehold Vi har revidert RSG Gruppen AS sitt årsregnskap som viser et underskudd på NOK
2020Konklusjon med forbehold
Uttalelse om revisjonen av årsregnskapet Konklusjon med forbehold Vi har revidert RSG Gruppen AS sitt årsregnskap som viser et underskudd på NOK
Nøkkeltall 2021
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−635 378 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 903 163 | 8 712 631 | 8 257 915 | 3 543 652 |
| Driftskostnader | 12 585 952 | 8 191 263 | 7 887 794 | 3 952 135 |
| Driftsresultat | −682 790 | 521 368 | 370 120 | −408 483 |
| Resultat før skatt | −693 057 | 533 083 | 370 373 | −408 483 |
| Årsresultat | −693 065 | 423 139 | 370 373 | −408 483 |
| Driftsmargin | −5,7 % | 6 % | 4,5 % | −11,5 % |
| Nettomargin | −5,8 % | 4,9 % | 4,5 % | −11,5 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 627 619 | 2 400 710 | 1 033 991 | 1 054 933 |
| Egenkapital | −635 378 | 57 686 | 57 547 | −312 826 |
| Sum gjeld | 3 262 997 | 2 343 024 | 976 444 | 1 367 759 |
| Kortsiktig gjeld | 2 863 873 | 2 343 024 | 976 444 | 1 367 759 |
| Egenkapitalandel | −24,2 % | 2,4 % | 5,6 % | −29,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 468 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 468 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 468 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 468 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2021 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
| 2019 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.