Hopp til innhold

RMST HOLDING AS

Org.nr. 921194269SnekkerarbeidBRYNEASStiftet 2018

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

—Driftsinntekter
−15 'Driftsresultat
2,1 mill.Årsresultat
6,7 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
92,6 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
−0,2 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
31,9 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Gjeldsgrad
0,08×
lav
Gjeld delt på egenkapital
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

—1 mill.2022
—1 mill.2023
—1 mill.2024
—2,1 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter————
Driftskostnader15 2947 3796 983334
Driftsresultat−15 294−7 379−6 983−7 334
Resultat før skatt2 165 4201 052 4251 034 8781 032 931
Årsresultat2 132 8661 045 0471 034 8781 032 931
Driftsmargin————
Nettomargin————

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler7 227 7915 469 7404 420 6373 888 144
Egenkapital6 694 5505 461 6844 416 6373 881 759
Sum gjeld533 2428 0564 0006 385
Kortsiktig gjeld533 2428 0564 0006 385
Egenkapitalandel92,6 %99,9 %99,9 %99,8 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederRune Storbukås
Styret2 medlemmer1 menn, 1 kvinner
  • Rune Storbukåsstyreleder
  • Mette Storbukås

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme byHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 av 7 lest — 86 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 875 av 2 575 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 av 7 lest — 86 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake

    Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme byHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 av 7 lest — 86 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 875 av 2 575 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 av 7 lest — 86 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake

    Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme byHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 av 7 lest — 86 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 875 av 2 575 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 av 7 lest — 86 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake

    Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme byHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 av 7 lest — 86 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 875 av 2 575 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 av 7 lest — 86 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake

    Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

RMST HOLDING AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund