RJUKAN DIGITAL ARENA AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Merknader i regnskapet
Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.
2023Konklusjon med forbehold
Til generalforsamlingen i Rjukan Digital Arena AS Uavhengig revisors beretning Konklusjon med forbehold Vi har revidert Rjukan Digital Arena AS sitt årsregnskap som viser et underskudd
2022Konklusjon med forbehold
Til generalforsamlingen i Rjukan Digital Arena AS Uavhengig revisors beretning Konklusjon med forbehold Vi har revidert Rjukan Digital Arena AS sitt årsregnskap som viser et underskudd
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−781 250 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
- Selskapet oppgir ingen driftsinntekter. Driftsmargin og kapitalens omløpshastighet er derfor ikke regnet ut.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 | 36 425 | 11 191 338 | 19 377 077 |
| Driftskostnader | 107 164 | 477 558 | 13 497 113 | 22 846 348 |
| Driftsresultat | −107 164 | −441 133 | −2 305 775 | −3 469 271 |
| Resultat før skatt | −258 628 | −658 805 | −2 408 263 | −3 634 953 |
| Årsresultat | 99 637 | −162 473 | −2 408 263 | −3 634 953 |
| Driftsmargin | — | — | −20,6 % | −17,9 % |
| Nettomargin | — | — | −21,5 % | −18,8 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 679 604 | 2 503 305 | 185 627 | 3 711 576 |
| Egenkapital | −781 250 | −2 151 098 | — | — |
| Sum gjeld | 2 460 855 | 4 654 403 | 7 635 976 | 9 200 853 |
| Kortsiktig gjeld | 2 460 855 | 4 654 403 | 3 933 976 | 5 158 853 |
| Egenkapitalandel | −46,5 % | −85,9 % | — | — |
| Balansen går opp | Ja | Ja | — | — |
Ledelse og styre
- Per Roger Eidstumostyreleder
- Olav Ulleren
- Jon Inge Gabrielsen
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 2 av 2 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.