Hopp til innhold

RECMAN AS

Org.nr. 911621541Utgivelse av annen programvareOSLOASStiftet 201311 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

70,9 mill.Driftsinntekter
264 'Driftsresultat
−2,2 mill.Årsresultat
−2,1 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2025Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 6 og 8 som angir at selskapet har pådratt seg et tap på kr 2 169 995 i regnskapsåret 2025, og at selskapets egenkapital er tapt
  • 2024Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift

    Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 6 og 8 som angir at selskapet har pådratt seg et tap på kr 2 169 995 i regnskapsåret 2025, og at selskapets egenkapital er tapt

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Likviditetsgrad
0,51×
under 1 — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidlene
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
−5 549 652 kr
negativ
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
1,6 %
lav
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
0,4 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
4,37×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
0,26×
driftsresultatet dekker ikke rentene
Driftsresultat delt på rentekostnad
  • Egenkapitalen er negativ (−2 056 001 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.

Utvikling

55,5 mill.−686 '2022
62,8 mill.1,3 mill.2023
68,1 mill.−6,3 mill.2024
70,9 mill.−2,2 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter70 901 14768 148 69362 764 47255 454 540
Driftskostnader70 637 55676 267 80461 354 95355 796 314
Driftsresultat263 591−8 119 1111 409 519−341 774
Resultat før skatt−2 293 287−9 301 546843 139−866 578
Årsresultat−2 169 995−6 273 5551 303 727−686 491
Driftsmargin0,4 %−11,9 %2,2 %−0,6 %
Nettomargin−3,1 %−9,2 %2,1 %−1,2 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler16 208 43726 071 84521 109 32419 124 675
Egenkapital−2 056 001113 9946 387 5495 083 822
Sum gjeld18 264 43925 957 85214 721 77514 040 853
Kortsiktig gjeld11 301 07217 604 3328 155 0975 739 425
Egenkapitalandel−12,7 %0,4 %30,3 %26,6 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederLars-Vegard Andersen Flo
Styret2 medlemmer2 menn, 0 kvinner
  • Lars-Vegard Andersen Flostyreleder
  • Glenn Rune Lindmark

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by50,6 %

    Median av 178 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    568 av 655 lest87 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler49,4 %

    Median av 38 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone32,6 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 6,4 % og 44,0 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 104 av 18 124 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by5,9 %

    Median av 174 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    568 av 655 lest87 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler5,8 %

    Median av 39 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone3,6 %

    Median av 15 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −10,7 % og 6,8 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 104 av 18 124 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,08×

    Median av 161 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    568 av 655 lest87 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler1,00×

    Median av 39 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,25×

    Median av 15 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,48× og 5,18×.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 104 av 18 124 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,0 %

    Median av 208 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    568 av 655 lest87 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler5,6 %

    Median av 41 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone16,0 %

    Median av 15 selskaper · vi har lest 96 % av de 240 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −87,3 % og 32,1 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 104 av 18 124 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data