Hopp til innhold

RAMBØLL NORGE AS

Org.nr. 915251293Byggeteknisk konsulentvirksomhetOSLOASStiftet 19571 425 ansatte

Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2024

2,26 mrdDriftsinntekter
92,5 mill.Driftsresultat
82,4 mill.Årsresultat
358,2 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2024

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
29,7 %
solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
7,7 %
god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
23,0 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
4,1 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
1,88×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

2,1 mill.77 '2021
2,3 mill.130 '2022
2,26 mrd82,4 mill.2024

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK202420222021
Driftsinntekter2 261 012 0002 286 6302 146 399
Driftskostnader—1 913 052 0001 899 720 000
Driftsresultat92 498 000153 84596 223
Resultat før skatt106 819 000165 04599 700
Årsresultat82 416 000130 16976 742
Driftsmargin4,1 %6,7 %4,5 %
Nettomargin3,6 %5,7 %3,6 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK202420222021
Sum eiendeler1 204 778 0001 293 484 0001 277 905 000
Egenkapital358 210 000401 465 000376 096 000
Sum gjeld—892 019 000901 809 000
Kortsiktig gjeld—890 827 000899 435 000
Egenkapitalandel29,7 %31 %29,4 %
Balansen går opp—JaJa

Ledelse og styre

Daglig lederCamilla Amundsen
StyrelederPeter Heymann Andersen
Styret13 medlemmer8 menn, 5 kvinner
  • Peter Heymann Andersenstyreleder
  • Michael Linde Simmelsgaard
  • Eva Christiane Kienle
  • Vetle Rosenberg
  • Nina Hole Sætran
  • Edvard Hove Zimmer
  • Alina Arnesen
  • Lars Kvernmo
  • Anja Otterstrøm
  • Eivind Skeie
  • Patrick Mahieu
  • Agnete Thue Dessen
  • David Michael Evangelisti

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Byggeteknisk konsulentvirksomhet i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by57,9 %

    Median av 428 selskaper · vi har lest 100 % av de 528 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 721 av 3 617 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler30,7 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 100 % av de 528 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 25,5 % og 51,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone41,3 %

    Median av 100 selskaper · vi har lest 100 % av de 528 som står i registeret

  • Samme antall ansatte100+ ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 004 av 2 488 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by7,5 %

    Median av 363 selskaper · vi har lest 100 % av de 528 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 721 av 3 617 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler6,0 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 100 % av de 528 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,1 % og 7,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone12,3 %

    Median av 113 selskaper · vi har lest 100 % av de 528 som står i registeret

  • Samme antall ansatte100+ ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 004 av 2 488 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,48×

    Median av 362 selskaper · vi har lest 100 % av de 528 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 721 av 3 617 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler1,55×

    Median av 11 selskaper · vi har lest 100 % av de 528 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,04× og 2,19×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,02×

    Median av 113 selskaper · vi har lest 100 % av de 528 som står i registeret

  • Samme antall ansatte100+ ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 004 av 2 488 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,0 %

    Median av 518 selskaper · vi har lest 100 % av de 528 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 721 av 3 617 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Over 250 mill. i eiendeler2,8 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 100 % av de 528 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,0 % og 12,1 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone25,0 %

    Median av 113 selskaper · vi har lest 100 % av de 528 som står i registeret

  • Samme antall ansatte100+ ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 004 av 2 488 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 2 av 2 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2024ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2022Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

RAMBØLL NORGE AS — regnskapstall 2021–2024 — Unrealfund