PROVOCATIVO AS
Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2024
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Merknader i regnskapet
Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.
2024Vesentlig usikkerhet om fortsatt driftKonklusjon med forbehold
Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 6 som angir at selskapet har pådratt seg et tap på kr 19 926 898 i regnskapsåret 2024, og at selskapets gjeld per denne datoen oversteg dets samlede eiendeler med
2023Vesentlig usikkerhet om fortsatt driftKonklusjon med forbehold
Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 6 som angir at selskapet har pådratt seg et tap på kr 19 926 898 i regnskapsåret 2024, og at selskapets gjeld per denne datoen oversteg dets samlede eiendeler med
Nøkkeltall 2024
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−8 490 144 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 934 589 | 26 880 | 209 664 | 1 669 806 |
| Driftskostnader | 21 142 336 | 15 855 416 | 12 282 201 | 9 537 331 |
| Driftsresultat | −19 207 747 | −15 828 536 | −12 072 538 | −7 867 526 |
| Resultat før skatt | −19 926 898 | −16 440 148 | −12 497 759 | −8 573 151 |
| Årsresultat | −19 926 898 | −16 440 148 | −12 497 759 | −8 573 151 |
| Driftsmargin | −992,9 % | — | −5 758 % | −471,2 % |
| Nettomargin | −1 030 % | — | −5 960,9 % | −513,4 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 27 821 834 | 10 487 108 | 10 843 177 | 8 342 492 |
| Egenkapital | −8 490 144 | −17 726 779 | −5 700 183 | −10 888 320 |
| Sum gjeld | 36 311 978 | 28 213 887 | 16 543 361 | 19 230 813 |
| Kortsiktig gjeld | 20 838 985 | 28 213 887 | 16 543 361 | 19 230 813 |
| Egenkapitalandel | −30,5 % | −169 % | −52,6 % | −130,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Steve Savorstyreleder
- Øystein Jåtog-Rød
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2024 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2022 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.