PE BYGG AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−1 108 215 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 994 586 | 821 167 | 1 860 068 | 2 567 081 |
| Driftskostnader | 866 903 | 1 325 731 | 2 315 835 | 2 765 033 |
| Driftsresultat | 127 683 | −504 565 | −455 767 | −197 952 |
| Resultat før skatt | 62 654 | −593 469 | −520 681 | −235 641 |
| Årsresultat | 56 356 | −593 469 | −520 681 | −235 641 |
| Driftsmargin | 12,8 % | −61,4 % | −24,5 % | −7,7 % |
| Nettomargin | 5,7 % | −72,3 % | −28 % | −9,2 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 364 717 | 511 308 | 948 848 | 1 103 133 |
| Egenkapital | −1 108 215 | −1 164 571 | −571 102 | −50 421 |
| Sum gjeld | 1 472 932 | 1 675 880 | 1 519 950 | 1 153 554 |
| Kortsiktig gjeld | 935 282 | 1 040 126 | 797 764 | 340 541 |
| Egenkapitalandel | −303,9 % | −227,8 % | −60,2 % | −4,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Oppføring av bygninger i RÅHOLT · Alle bransjer i RÅHOLT
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
3 av 44 lest — 7 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
7 843 av 11 562 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
3 av 44 lest — 7 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
7 843 av 11 562 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
3 av 44 lest — 7 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
7 843 av 11 562 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
3 av 44 lest — 7 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
7 843 av 11 562 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.