Hopp til innhold

PARTUM UTVIKLING AS

Org.nr. 916357605Oppføring av bygningerHOKKSUNDASStiftet 2015

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

408 'Driftsinntekter
551 'Driftsresultat
−272 'Årsresultat
1,1 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
5,9 %
tynn
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
2,9 %
lav
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−24,0 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
135,1 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
15,94×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,02×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

250 '13 '2022
18 '−413 '2023
273 '−688 '2024
408 '−272 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter407 561272 95417 500250 000
Driftskostnader−143 091266 078140 61849 311
Driftsresultat550 6536 876−123 118200 689
Resultat før skatt−324 397−881 690−529 69917 234
Årsresultat−271 730−687 718−413 16613 417
Driftsmargin135,1 %2,5 %—80,3 %
Nettomargin−66,7 %−252 %—5,4 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler19 207 09917 826 47413 266 27312 376 133
Egenkapital1 134 123385 8271 073 545870 642
Sum gjeld18 072 97517 440 64712 192 72811 505 491
Kortsiktig gjeld5 000285 000203 120431 369
Egenkapitalandel5,9 %2,2 %8,1 %7 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederOla Gjone Kvale
Styret4 medlemmer4 menn, 0 kvinner
  • Ola Gjone Kvalestyreleder
  • Thomas Brenna
  • Anders Kvale
  • Tor Einar Lundteigen

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Oppføring av bygninger i Øvre Eiker · Alle bransjer i Øvre Eiker

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by43,7 %

    Median av 75 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 564 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler59,8 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 17,2 % og 89,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone77,6 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 29,0 % og 96,1 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,4 %

    Median av 75 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 564 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler18,4 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 4,5 % og 48,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone25,5 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −31,8 % og 50,8 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,92×

    Median av 75 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 564 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler0,08×

    Median av 9 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,05× og 0,22×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,05×

    Median av 14 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,03× og 0,08×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by1,9 %

    Median av 91 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 564 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler2,9 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,4 % og 4,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone1,9 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 101 % av de 91 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,8 % og 3,0 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data