Hopp til innhold

P MEIDELL AS

Org.nr. 814236692Engroshandel med maskinverktøyOSLOASStiftet 196621 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

140,4 mill.Driftsinntekter
5 mill.Driftsresultat
4,6 mill.Årsresultat
26,3 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
37,5 %
solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Likviditetsgrad
1,58×
god
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
25 188 834 kr
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
7,1 %
god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
17,6 %
god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
3,6 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
1,67×
moderat
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
2,00×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
100,73×
god
Driftsresultat delt på rentekostnad

Utvikling

163,1 mill.8,6 mill.2022
178,7 mill.8,8 mill.2023
161 mill.6,4 mill.2024
140,4 mill.4,6 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter140 407 480160 963 797178 705 546163 135 994
Driftskostnader135 412 625152 662 935166 813 379152 122 206
Driftsresultat4 994 8558 300 86211 892 16711 013 788
Resultat før skatt5 939 2318 264 93911 254 14311 025 146
Årsresultat4 632 3326 439 7018 795 7538 593 261
Driftsmargin3,6 %5,2 %6,7 %6,8 %
Nettomargin3,3 %4 %4,9 %5,3 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler70 223 12273 613 81373 817 56271 685 195
Egenkapital26 309 37636 677 04336 998 13932 728 634
Sum gjeld43 913 74736 936 77036 819 42238 956 560
Kortsiktig gjeld43 736 45636 664 64131 042 39931 780 627
Egenkapitalandel37,5 %49,8 %50,1 %45,7 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederAsgeir Bakken
StyrelederAsbjørn Eskild
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Engroshandel med maskinverktøy i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by56,2 %

    Median av 29 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 28,1 % og 70,0 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    160 av 229 lest — 70 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler56,2 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 19,4 % og 60,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone28,1 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 22,2 % og 58,3 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 770 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,7 %

    Median av 26 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,3 % og 11,8 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    160 av 229 lest — 70 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler5,3 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,9 % og 6,3 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone5,1 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,5 % og 12,0 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 770 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,14×

    Median av 26 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,58× og 2,93×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    160 av 229 lest — 70 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler2,07×

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,02× og 2,14×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,14×

    Median av 14 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,81× og 2,30×.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 770 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by3,2 %

    Median av 32 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    160 av 229 lest — 70 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler8,3 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,9 % og 15,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone10,4 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 97 % av de 33 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,4 % og 28,5 %.

  • Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    8 770 av 11 746 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data