Hopp til innhold

ØST FORSIKRING AS

Org.nr. 930286265ForsikringsformidlingOSLOASStiftet 202211 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

6,1 mill.Driftsinntekter
568 'Driftsresultat
446 'Årsresultat
698 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
35,7 %
solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
29,1 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
63,8 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
9,3 %
god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
1,80×
moderat
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
3,13×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

0−9 '2022
3,2 mill.−52 '2023
5,4 mill.220 '2024
6,1 mill.446 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter6 108 9485 366 9003 195 2910
Driftskostnader5 540 9315 116 4893 244 98712 188
Driftsresultat568 017250 411−49 696−12 188
Resultat før skatt594 041264 594−49 533−12 176
Årsresultat445 531219 959−52 211−9 498
Driftsmargin9,3 %4,7 %−1,6 %—
Nettomargin7,3 %4,1 %−1,6 %—

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler1 953 2761 255 950794 966246 387
Egenkapital698 211402 680182 721234 932
Sum gjeld1 255 065853 270612 24611 455
Kortsiktig gjeld1 255 065853 270612 24611 455
Egenkapitalandel35,7 %32,1 %23 %95,4 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederLars Solum Moen
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Forsikringsformidling i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by41,5 %

    Median av 54 selskaper · vi har lest 100 % av de 58 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    187 av 210 lest — 89 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler25,5 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 100 % av de 58 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 4,8 % og 48,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone3,1 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 100 % av de 58 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,2 % og 20,0 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 854 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by6,1 %

    Median av 54 selskaper · vi har lest 100 % av de 58 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    187 av 210 lest — 89 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,1 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 100 % av de 58 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −20,0 % og 7,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,5 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 100 % av de 58 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,4 % og 6,6 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 854 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,44×

    Median av 54 selskaper · vi har lest 100 % av de 58 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    187 av 210 lest — 89 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,34×

    Median av 24 selskaper · vi har lest 100 % av de 58 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,23× og 3,36×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,17×

    Median av 10 selskaper · vi har lest 100 % av de 58 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,65× og 5,54×.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 854 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by7,8 %

    Median av 58 selskaper · vi har lest 100 % av de 58 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    187 av 210 lest — 89 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,2 %

    Median av 26 selskaper · vi har lest 100 % av de 58 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −21,3 % og 26,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone20,4 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 100 % av de 58 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,4 % og 29,6 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 854 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

ØST FORSIKRING AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund