Hopp til innhold

OSLO SYD TRAFIKKSKOLE HOLMLIA AS

Org.nr. 921194765Undervisning ved godkjente trafikkskolerOSLOASStiftet 20187 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

13,1 mill.Driftsinntekter
1 mill.Driftsresultat
676 'Årsresultat
2,2 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
29,7 %
solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
14,3 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
31,1 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
8,0 %
god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
2,37×
høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
1,78×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

6,4 mill.678 '2022
7,5 mill.609 '2023
7,5 mill.−269 '2024
13,1 mill.676 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter13 056 3647 521 7927 453 3596 388 900
Driftskostnader12 010 9337 760 2146 556 3925 487 825
Driftsresultat1 045 432−238 422896 967901 075
Resultat før skatt840 754−312 574764 505869 704
Årsresultat675 545−269 040608 670678 370
Driftsmargin8 %−3,2 %12 %14,1 %
Nettomargin5,2 %−3,6 %8,2 %10,6 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler7 324 8464 676 6714 946 3264 433 620
Egenkapital2 174 3421 498 7961 767 8371 159 167
Sum gjeld5 150 5043 177 8743 178 4893 274 455
Kortsiktig gjeld2 813 4571 655 0431 866 2072 938 564
Egenkapitalandel29,7 %32 %35,7 %26,1 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederShoaib Ul-Hassan
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Undervisning ved godkjente trafikkskoler i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by36,9 %

    Median av 53 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    590 av 759 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler40,2 %

    Median av 28 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 28,8 % og 64,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone21,0 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 6,9 % og 34,5 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by4,6 %

    Median av 60 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    590 av 759 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler5,2 %

    Median av 31 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone3,1 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,0 % og 10,1 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,75×

    Median av 60 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    590 av 759 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,63×

    Median av 31 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone1,95×

    Median av 24 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,80× og 2,38×.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by8,5 %

    Median av 63 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    590 av 759 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler13,1 %

    Median av 31 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone6,2 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,2 % og 17,7 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

OSLO SYD TRAFIKKSKOLE HOLMLIA AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund