Hopp til innhold

ORIENTMENY AS

Org.nr. 995602628Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidlerLYNGDALASStiftet 2010

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

7 mill.Driftsinntekter
−234 'Driftsresultat
−350 'Årsresultat
78 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
7,7 %
tynn
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
−23,2 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−451,4 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−3,3 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
12,02×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
6,96×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

4,7 mill.125 '2022
5,6 mill.292 '2023
6,6 mill.−77 '2024
7 mill.−350 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter7 020 6746 638 8395 575 3734 668 416
Driftskostnader7 254 5076 649 5345 128 2094 478 585
Driftsresultat−233 833−10 695447 164189 830
Resultat før skatt−349 859−80 806374 636160 760
Årsresultat−349 859−77 095292 216125 392
Driftsmargin−3,3 %−0,2 %8 %4,1 %
Nettomargin−5 %−1,2 %5,2 %2,7 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler1 009 4011 387 5671 451 552975 490
Egenkapital77 512427 372504 467212 250
Sum gjeld931 889960 195947 085763 239
Kortsiktig gjeld371 351327 136528 737605 799
Egenkapitalandel7,7 %30,8 %34,8 %21,8 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederSarawut Manjan
StyrelederJomjai Jantarasinghan
Styret2 medlemmer
  • Jomjai Jantarasinghanstyreleder
  • Suppakit Rungsawang

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler i Lyngdal · Alle bransjer i Lyngdal

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by37,6 %

    Median av 8 selskaper · vi har lest 100 % av de 10 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 7,3 % og 39,2 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 305 av 3 396 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler37,9 %

    Median av 6 selskaper · vi har lest 100 % av de 10 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 16,0 % og 40,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone37,6 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 100 % av de 10 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 28,6 % og 38,0 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by0,4 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 100 % av de 10 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,0 % og 5,1 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 305 av 3 396 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,0 %

    Median av 6 selskaper · vi har lest 100 % av de 10 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,1 % og 5,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone0,3 %

    Median av 6 selskaper · vi har lest 100 % av de 10 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,0 % og 3,9 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by3,54×

    Median av 9 selskaper · vi har lest 100 % av de 10 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,98× og 6,43×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 305 av 3 396 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler3,38×

    Median av 6 selskaper · vi har lest 100 % av de 10 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,78× og 5,77×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone5,11×

    Median av 6 selskaper · vi har lest 100 % av de 10 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,60× og 8,57×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by2,1 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 100 % av de 10 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,3 % og 15,2 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 305 av 3 396 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,7 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 100 % av de 10 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,3 % og 13,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone2,1 %

    Median av 6 selskaper · vi har lest 100 % av de 10 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,2 % og 14,0 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data