Hopp til innhold

OPTIBULK SKAGERAK AS

Org.nr. 913459830Kabelbasert, satellittbasert og trådløs telekommunikasjonOSLOASStiftet 2014

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

836 'Driftsinntekter
−2,4 mill.Driftsresultat
−3 mill.Årsresultat
5 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
53,4 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Likviditetsgrad
0,41×
under 1 — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidlene
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
−2 566 156 kr
negativ
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
−25,3 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−59,6 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−281,6 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,87×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,09×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
−1,64×
driftsresultatet dekker ikke rentene
Driftsresultat delt på rentekostnad

Utvikling

699 '−2,2 mill.2022
753 '−2,8 mill.2023
783 '−3,3 mill.2024
836 '−3 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter835 854783 264752 799699 365
Driftskostnader3 189 8013 080 2072 950 1342 770 058
Driftsresultat−2 353 947−2 296 943−2 197 335−2 070 693
Resultat før skatt−3 792 825−4 228 531−3 596 504−2 803 733
Årsresultat−2 958 404−3 298 254−2 805 273−2 186 912
Driftsmargin−281,6 %−293,3 %−291,9 %−296,1 %
Nettomargin−353,9 %−421,1 %−372,6 %−312,7 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler9 293 8417 481 0585 770 8974 985 319
Egenkapital4 966 059−17 704 440−14 406 186−11 600 912
Sum gjeld4 327 78225 185 49820 177 08316 586 231
Kortsiktig gjeld4 327 78225 185 49820 177 08316 586 231
Egenkapitalandel53,4 %−236,7 %−249,6 %−232,7 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederNina Bull
Styret2 medlemmer0 menn, 1 kvinner, 1 ikke bestemt
  • Nina Bullstyreleder
  • Inge Helander Bolstad

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Kabelbasert, satellittbasert og trådløs telekommunikasjon i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by68,8 %

    Median av 62 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    269 av 357 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler61,0 %

    Median av 15 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 40,6 % og 95,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone88,5 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 33,2 % og 96,8 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by4,1 %

    Median av 56 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    269 av 357 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler−0,7 %

    Median av 16 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −15,2 % og 5,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−15,1 %

    Median av 18 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −95,0 % og 12,9 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,78×

    Median av 57 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    269 av 357 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler0,75×

    Median av 16 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,11× og 1,81×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,05×

    Median av 19 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,03× og 0,10×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,0 %

    Median av 74 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    269 av 357 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler−0,2 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −12,7 % og 5,3 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−0,5 %

    Median av 18 selskaper · vi har lest 96 % av de 79 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −3,5 % og 1,6 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data