OPEN IT NORGE AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 98 502 662 | 88 120 728 | 75 235 645 | 58 197 405 |
| Driftskostnader | 90 699 386 | 85 479 227 | −72 514 016 | −57 498 367 |
| Driftsresultat | 7 803 276 | 2 641 500 | 2 721 628 | 699 038 |
| Resultat før skatt | 7 314 838 | 5 259 425 | 6 005 127 | 3 716 063 |
| Årsresultat | 5 970 775 | 4 025 606 | 4 749 872 | 4 749 872 |
| Driftsmargin | 7,9 % | 3 % | 3,6 % | 1,2 % |
| Nettomargin | 6,1 % | 4,6 % | 6,3 % | 8,2 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 137 609 775 | 127 340 626 | 110 942 153 | 100 131 888 |
| Egenkapital | 59 612 200 | 55 590 015 | 51 569 009 | 48 767 934 |
| Sum gjeld | 77 997 575 | 71 750 611 | 59 373 144 | 51 363 953 |
| Kortsiktig gjeld | 77 997 575 | 71 750 611 | 59 373 144 | 41 769 976 |
| Egenkapitalandel | 43,3 % | 43,7 % | 46,5 % | 48,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Eistein Foslistyreleder
- Borgar Magnus Olsen
- Signe Marie Fosli Stenseth
- Marites Pagaduan
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by51,7 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
568 av 655 lest — 87 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler45,8 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per kroneHoldt tilbake
For få selskaper i gruppen til at en median sier noe — og med så få ville den også peke ut hvem naboene er.
av 240 lest — 96 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
4 104 av 18 124 lest — 23 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by5,8 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
568 av 655 lest — 87 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler9,7 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per kroneHoldt tilbake
For få selskaper i gruppen til at en median sier noe — og med så få ville den også peke ut hvem naboene er.
av 240 lest — 96 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
4 104 av 18 124 lest — 23 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by1,09×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
568 av 655 lest — 87 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler0,92×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per kroneHoldt tilbake
For få selskaper i gruppen til at en median sier noe — og med så få ville den også peke ut hvem naboene er.
av 240 lest — 96 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
4 104 av 18 124 lest — 23 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by0,0 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
568 av 655 lest — 87 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler8,9 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per kroneHoldt tilbake
For få selskaper i gruppen til at en median sier noe — og med så få ville den også peke ut hvem naboene er.
av 240 lest — 96 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
4 104 av 18 124 lest — 23 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.